Ekim 2021 Sıfır Araba Fiyat Listesi! En Çok Tercih Edilen Markalar Hangileri! Piyasa Yangın Yeri!

Sıfır araba almak isteyen tüketiciler markaları araştırmaya başladı.

Finans 07.10.2021 - 15:51 07.10.2021 - 15:51 Göksel Sarı

Ekim 2021 itibari ile araba markaları da fiyatlarında güncellemeler gitmeye başladı. Araba alacak olan kişiler bu fiyatları sürekli araştırmaya başladı. Fiyat listeleri ile en çok tercih edilen markalar arama motorlarında en çok arananlar listesinde.

Otomobil piyasaları için yılın son ayların önemli olduğunu bile tüketiciler sıfır araçlar yapılacak indirimleri takip ediyor. Bu indirimler ile beraber alınacak araçların modelleri de şekillenmeye başlıyor. Markalar ise Ekim ayı fiyat listelerini yayınladı. İşte bazı marka ve modellerin sıfır arabalar için hazırladığı Ekim ayı fiyat listesi.

100-200 Bin Lirası Bazı Arabalar

●Fiat Fiorino Combi 130 bin lira

●Fiat Panda 172 bin lira.

●Fiat Egea 154 bin lira

●Renault Clio 170 bin lira

●Hyundai i10 157 bin lira

200-350 Bin Lira Arası Bazı Arabalar

Yukarıda listelenen araçlar ile alınabilecek en uygun modelde ve fiyatta olan sıfır araçlar olarak ön plana çıkarken, banka kredisi kullanarak daha yüksek sekmek arabalar almak isteyenler için fiyat listesi ise şu şekilde yapılabilir.

●Seat Leon 255 bin lira

●Peugeot 308 322 bin lira

●Opel Corsa 243 bin lira

Fiyat aralıklarına göre ayarlanan iki liste e ülkemizde en çok tercih edilen marka ve modeller arasında bulunmaktadır. Bu araçların sıfır km fiyatları olup 2. el pazarında fiyatlarda değişiklikler yaşanabilmekte. Vatandaşların araba alirken en çok dikkat ettikleri konulardan birisi ise yakıt tüketimi. Hemen her ay benzin ve türevlerine gelen zamlar ile beraber araba sahibi olmak isteyenlerin akluna da hemen ne kadar yakar? Sorusu geliyor.

İkinci Elde En Çok Tutulan Markalar

Araba almak isteyenlerin araştırmalarına konu olan bir diğer kriter ise, sıfır alınan araçların satılmak istenmesi durumunda 2. el pazarında ne kadar tutulduğu. Bu konuda ülkemizdeki tüketiciler birkaç marka üzerinde yoğunlaşmayı tercih etmiş durumda. En fazla tutulan markalar ise Volkswagen, Fiat, Ford, Renault ve Toyota olarak öne çıkıyor