Türkiye son dönemde yoğun bir şekilde mülteci akınına uğrarken Suriyeli ve Afganların yanı sıra son dönemde Ukrayna ve Rusya vatandaşlarının da kendi ülkelerinden kaçışında varış noktası Türkiye olmuştu. Pek çok ülkeden gelen kişiler bazen uygunsuz yöntemleri de kullanırken pek çok yabancının başkalarının adresine habersiz bir şekilde kayıt edildiği iddia edildi. 

Fox TV ekranlarında yapılan haber ile gündeme gelen konu sonrasında haberi izleyen pek çok kişinin aynı anda siteye giriş yaparak evlerinde yaşayan yabancı uyruklu biri var mı sorgulama yapmaya çalışması nedeniyle e-Devlet sitesinde erişim sorunu yaşanmaya başlandı. Aynı anda uygulamaya çok sayıda kişi girmesi nedeniyle uygulama devre dışı kaldı. 

AYNI HANEDE YAŞAYAN KİŞİ SAYISI SORGULAMA E DEVLET NEDEN ÇALIŞMIYOR?

SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti! SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti!

E devlet evimde yabancı uyruklu birisi var mı sorgulama ekranı yaşanan yoğunluk nedeniyle erişim sorunları yaşamaya başladı. Uygulamayı kullanmak isteyen kişiler hata iletisi alırken bazı kişiler ise uzun süre beklemesine rağmen işlem yapamadıkları gerekçesi ile şikayetçi oldu. 

aynı hane

Sistemde yaşanan yoğunluk nedeniyle uzun süre beklemek zorunda kalan kişiler işlem yapamazken erişim sorununun sadece aynı anda çok fazla kişinin aynı hizmete giriş yapması nedeniyle kaynaklandığı belirtiliyor. Sistemde yaşanan yoğunluk nedeniyle sorgulama yapmak isteyen kişilerin bir süre sonra bir daha aynı ekrana giriş yaparak denemeleri gerekiyor.

AYNI HANEDE YAŞAYAN KİŞİ SAYISI SORGULAMA E DEVLET LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ...