Yaptığı her yeni tahmin ve öngörü ile dikkatleri üzerine çeken altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yeni tahminlerini paylaştı. Altın hakkında yaptığı her yeni konuşma ile dikkatleri üzerine toplayan başarılı uzman İslam Memiş tarafından yapılan paylaşımda gram altın fiyatlarının seyredeceği yeni yol da açıklanmış oldu.

Yatırım yapmak isteyen ve düğün yapacak olan milyonlarca vatandaş tarafından her gün sıklıkla aratılan altın fiyatlarında değişiklikler yaşanıyor. Uzun bir süre fiyatlarında artış yaşanan altında gram bazında yaşanan düşüşler yatırım yapmak isteyenleri sevindirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar

1.000 TL bareminden 960 TL seviyelerine kadar düşen gram altın fiyatları sonrasında yatırım yapmak isteyen çok sayıda vatandaş gram altın alımlarına başladı.

İslam Memiş'in açıklamaları şu şekilde;

Dolardan uzak durduğunu ve diğer yatırım kanallarının daha avantajlı ve mantıklı olduğunu belirten Memiş; "Doların karşısındaki diğer enstrümanlar daha avantajlı. Euro doların altında kaldı. Euro dolara karşı ucuz kalmaya devam diyor. Bir kağıt paraya yatırım yapacaksam bunun adı dolar değil, euro ve sterlindir benim nazarımda. Dolardan uzak durmakta fayda var" dedi.

"Altında bir sonraki atakları 1020, 1040 ve 1060 lira olarak göreceğiz. 1.000 liranın altındaki sarkmalar kalıcı değil" ifadelerini kullanan Memiş'in bu sözleri çok dikkat çekti.

"Gram altın TL ekranlarda 980. 998-1001 lira seviyesinde." diyen Memiş sözlerine "Ekranlardaki rakamlara inanarak altın düştü diyenlere belirtmek isterim. Gümüş rasyodan kaynaklı altına kıyasla pozitif ayrıştı. Pozitif hareketlerine devam etti. Yukarı yönlü hareketlerini devam ettirecek. Gümüşün gram fiyatı serbest piyasalarda 12 lira seviyesinde. Kripto para piyasasında yatay seyir, satıcılı seyir devam ediyor. Düşüşlerin kalıcı olmayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullanarak devam etti. İslam Memiş'in bu yeni öngörüleri dikkat çekti.

Editör Notu: Bu haber metninde yer alan ifadeler ilgili uzmanın görüşleri olup yatırım tavsiyesi niteliğinde değerlendirilmemelidir. Yapılacak olan yatırımlar sonucunda doğabilecek olumlu ya da olumsuz sonuçlardan Haber Kredi adresi sorumlu değildir.