Dünyaca Ünlü İsimden TCMB'ye Flaş Bitcoin Tavsiyesi!

Microstrategy CEO'su Michael Saylor, son açıklamasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politikasına değindi. Ünlü milyarder, TCMB'nin rezervlerine Bitcoin ekleyebileceğini söyledi…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Kripto para yatırımları ile tanınan Michael Saylor, son açıklamasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası para politikasına yönelik tavsiyelerde bulundu. Uzun bir süredir Bitcoin alımlarıyla gündeme gelen Microstrategy CEO'su Michael Saylor, TCMB’ye Bitcoin alma tavsiyesi yaptı.

Michael Saylor’dan TCMB’ye İlginç Öneri

Kripto para dünyasının en çok takip edilen isimlerinden olan Microstrategy CEO'su Michael Saylor, son açıklamalarında dikkat çekici bir öneride bulundu. Konuşmalarında resmi kurumların Bitcoin’ê yatırım yapmasının ne kadar fayda sağladığı hakkında detaylara değinen Saylor, Merkez Bankası’nı ele aldı. Saylor’un yaptığı açıklama kripto para topluluğundan da büyük beğeni topladı.

Bitcoin yatırımlarıyla tanınan ünlü milyarder yönetici, “Türkiye, Merkez Bankası rezervlerine 5 milyar dolarlık Bitcoin ekleyebilir ve bu 5 sene içinde 50 milyar dolar değerine yükselebilir. Bu sayede para birimlerini güçlendirebilirler.” şeklinde konuştu.

New York Ekonomisi İçin Benzer Tavsiye

ABD merkezli iş zekası firması Microstrategy CEO'su Michael Saylor’ın TCMB’ye yönelik Bitcoin tavsiyesi yabancı basında da geniş yankı buldu. Öte yandan Saylor buna benzer bir öneriyi New York şehri için de verdi. “New York 10 milyar dolar borçlanarak Bitcoin alabilir ve sonsuza kadar vergileri kaldırabilir.” diyen ünlü milyarderin bu açıklamaları Bitcoin yatırımcılarından büyük destek aldı.

7.1 Milyar Dolarlık Bitcoin Tutuyor

1989 yılında Saylor tarafından kurulan ABD merkezli yazılım çözümleri firması Microstrategy dünyada en çok Bitcoin'i bulunan şirket olarak adından sık sık söz ettiriyor. Özellikle Bitcoin’de 2021 yılı başlangıcındaki Bitcoin rallisinden önce yüklü miktarda alımlar yapan şirket, tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Firmanın son Bitcoin alımından sonra kasasındaki Bitcoin adedi 114 bine yükseldi. Güncel Bitcoin fiyatından hesaplama yapıldığında Microstrategy şirketinin kasasında toplam 7.1 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyor. Şirketin yönetici Michael Saylor, kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isimlerin başında geliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN