Bitcoin ve altın fiyatları uçuşa hazırlanıyor! 3 uzmandan yatırım tavsiyeleri
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bitcoin ve altın fiyatları uçuşa hazırlanıyor! 3 uzmandan yatırım tavsiyeleri

DÖVİZ

5 Ekim 2020 Pazartesi 14:12:00

Son Güncelleme: 05/10/2020 12:53:46

Bitcoin ve altın fiyatları uçuşa hazırlanıyor! 3 uzmandan yatırım tavsiyeleri

Son zamanlar da kripto paralar ve Bitcoin hakkında oldukça olumsuz haberler gelmiş ve yatırımcıları üzmüş, yatırım yapmayı düşünenleri de uzaklaştırmıştı. Gelen haberlerden sonra ise 10.900 dolar değerindeki yüksek seviyelerinde sonra paraların değeri de düştü.

Lider konumda olan kripto para ise son günlerde oldukça sessiz şekilde devam ediyordu. Fakat analistler ise altının tekrardan yükselmesini ve altınla birlikte de Bitcoin’in artmasını ön görüyor.

Altın bu desteği yeniden kazanırsa Bitcoin fırlar!

Kripto para konusunda uzmanlardan biri olarak görülen Bitcoin Jack, kısa süre önce piyasaya dair bir grafik paylaştı. Analist isim tarafından paylaşılan yorumlara göre altın fiyatlarının tekrardan artması bekleniyor. Altının beklenen destek seviyesine yükselmesi durumunda ise analistler bu durumun doğrudan Bitcoin’i etkilemesini bekliyor. Uzman isim ise altının 1900 dolar bandında destek bulduktan sonra 2 bin dolara doğru yükselme göstereceğini belirtiyor. Altındaki bu yükseliş ise Bitcon2de oluşacak olan artışın habercisi konumunda.

Altın fiyatları ise en son 2 bin dolar üzerinden işlem gördüğü süre zarfında BTC 12.000 dolara yakın işlem görmekteydi. Uzman ve tanınan analist isim Nick Chong tarafından yapılan değerlendirmelere göre ise Bitcoin be altının artmasına neden olacak diğer eğilimlerden biri de parasal teşviklerin devam etmesi.

FED Başkanı Powell ise, geçen günlerde %2 oranındaki enflasyonun devam edeceğini belirtti. Bunun olması içinde FED Başkanı Powell, faiz oranlarının düşük tutulmaya devam edeceğini açıkladı. Uzman analist isim Nick’e göre ise hem Bitcoin hem de altın, negatif faiz oranlarının olduğu koşullarda bu durumdan kesinlikle faydalanacak.

Nick Chong ve Dan Tapiero: Avrupa’daki yapısal deflasyon Bitcoin ve Altın’ı yükseltebilir

Varlıklardaki olumlu eğilimleri desteklenmesi ile birlikte Bitcoin ve altının yükseltebilecek önemli olaylar gündeme gelmeye devam ediyor.

Aynı zaman DTAP Capital ile Gold BullionInternational’ın kurucu ortağı olarak görev yapmakta olan Dan Tapiero yine konu hakkında görüşlerini paylaştı. Tapiero, Avrupa Bölgesi’ndeki yapısal deflasyonun Bitcoin değerlerini yükseltebileceğini paylaştı.

Tapiero’nun düşüncelerine göre ise oluşan ve devam etmekte olan bu deflasyon Avrupa Birliği’ndeki reel oranları diğer pazarlara karşı daha yükseğe çıkacağı ve bu şekilde de Amerikan Doları’nı bir nebze değerini düşüreceği yönünde.

Bitcoin ve altın ise Amerikan Doları’ndaki düşüşe karşı bir nevi güvenli liman olarak görülmekte ve koruma görevi üstlenmekte. Uzman analist Nick Chong’a göre ise oluşan bu eğilimler, Bitcoin ve altın gibi varlıkların değerini artırabilir.

Öte yandan Dan Tapiero ise konuya dair düşüncelerini şu şekilde paylaştı;

Tapiero, Avrupa Birliği’ndeki büyük yapısal deflasyon ortamının Bitcoin’in değerinin artmasına sebebiyet verdiğini açıkladı. Tapiero, nominal oranların negatif yönde olsalar bile Avrupa Birliği’ne ait reel faiz oranlarınınyükselmesine neden olduğunu açıkladı ve bu durumun eski Avrupa Birliği bankalarını ezdiğini belirtti.

Tapiero, Avrupa Merkez bankasının ayaklarının yere basmadığını ve Avrupa Birliği’ndeki reel oranların Amerika’da olan daha hızlı yükselmesinin doları düşürdüğünü belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı