Bitcoin haftalık teknik analizi! Batacak mı yoksa servet mi kazandıracak?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bitcoin haftalık teknik analizi! Batacak mı yoksa servet mi kazandıracak?

DÖVİZ

7 Ekim 2020 Çarşamba 16:12:06

Son Güncelleme: 07/10/2020 02:33:01

Bitcoin haftalık teknik analizi! Batacak mı yoksa servet mi kazandıracak?

Dünya piyasalarına kaos hakimken Bitcoin yatırımcısı fiyatın aşağı mı yoksa yukarı yönlü mü hareket edeceğini merak ediyor. Bugün son dakika gelişmesiyle birlikte İngilitere Bitcoin türevi kripto paralara yeni yıl itibariyle yasak getireceğini duyurmuştu. Dünya basının da yer alan diğer gelişmelerle birlikte Bitcoin fiyatı teknik analizi ve uzman yorumlarını ele aldık.

Dünya çapında küresel anlamdaki karışıklık her saniye artmaya devam ediyor. Dünya geneline baktığımızda ise son zamanlar da etkisini gösteren korona virüsü ile birlikte piyasalar daha da güvensiz bir hale büründü. Tüm bu yaşananların üstüne ise sürekli siyasi anlamda bir kaos ortamı devam etmekte. Şu an da bile dünyanın birçok yerinde irili ufaklı çatışmalar ve iç savaşlar devam ediyor. Hal böyle olunca da yatırımcıların hareketlerinianlamak ve piyasayı okumakta git gide zorlaşıyor…

Fakat tüm bu olumsuzluklara rağmen hala küresel çaptaki finansal sistem saat gibi işlemeye devam ediyor. Ve olası durumlara karşı yatırımcıların elinde gerekli yatırımlar yapmak için fırsatlar mevcut.

Her şeye rağmen ise küresel anlamda kaos ortamı her geçen saniye biraz daha tırmanıyor. Son zamanların yine gündem konularından biri de Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ve eşinin korona virüsüne yakalanması. Bu haber küresel anlamda büyük bir şok dalgası yarattı ve piyasalar anında tepki verdi.

Trump ve eşinin sağlık durumu ise haliyle sadece Amerika içinde değil, aynı zaman da ülke dışında hatta tüm dünyada oldukça yakından izlenmekte. Yatırımcılar da kendilerini Amerikan Başkan’ın sağlık durumuna göre yönlendirmekte.

Kripto Paraları Gelecek Hafta Etkileyebilecek Gelişmeler Neler Olacak?

Önümüzdeki hafta ise kripto para birimlerini yakından etkileyecek birkaç olay var. Gelin bunları detaylıca anlatalım;

  • AMERİKAN BAŞKANI DONALD TRUMP

Donald Trump’ın tedavisinin 5 gün süreceği açıklaması daha önce gelmişti. Fakat Başkan Donald Trump, 74 yaşında ve yaşı nedeniyle korona virüsüne karşı oldukça riskli grupta yer alıyor. DonaldTurmp’ın yaş grubunda korona virüsünden ölüm riski oldukça fazla. Amerikan Başkan’ın görev esnasında böyle bir salgından ölmesi ise tüm dünyada ciddi şekilde bir güvensizlik öne sürer.

Görev esnasındaki Başkanlara zarar gelmesi geçmişte görülüğü gibi küresel anlamda etkiye sebep olur ve insanlardaki güveni sarsar. Donald Turmp’ın korona virüs durumunda ölümünde ise şüphesiz dünya çapında Çin Hükümeti’ne yönelik baskılar artacaktır.

Fakat Çin Hükümeti’ne yönelik herhangi bir durum oluşmasa bile Donald Trump’ın ölümü durumunda kripto para fiyatlarında rekor şekilde düşüş yaşanabilir ve yatırımcılar da bundan kötü etkilenebilir.

  • BitMEX Borsası Gelişmeleri

BitMEX borsasına ise FBI ve Amerikan Adalet Bakanlığı’nın herhangi bir etkisi olup olmayacağı sonraki haftanın kripto para değerini etkileyebilecek en önemli gelişmelerden biri. BitMEX’ müdahale veya el konulması olmadan bile para birimleri etkilendi. Eğer bu durum gerçekten yaşanırsa kripto para birimlerindeki düşüş kaçınılmaz olur.

  • KuCoinHack Olayı

KuCoin borsasınınhacklenmesi ve bununla ilgili yaşanacak olayların da yine kripto paraları etkilemesi bekleniyor. En başta kripto para değerlerinde düşüş olmasa ve yükseliş meydana gelse de uzun vade de Bitcoin ve kripto para fiyatlarının bu durumda etkileneceği düşünülmekte.

Yine KuCoinhackeleme olayı, BitMEX’e olası müdahale ve Coinbase çalışanın Amerika’da siyahi vatandaşların haklarını korumak adına düzenlenen eylemler sonucu işinden olması da yine kripto para birimlerine yönelik belirsizlikleri arttırmakta.

Gelecek hafta piyasalar da ise piyasa da küçük ölçekte kayıplar beklenmekte.

Önemli Seviyeler Neler?

Dikkat edilmesi gereken seviyelere bakıldığında ise özellikle Bitcoin’in 10.500 dolar seviyelerinin önemli olduğu aşikâr. Bu seviyenin altında yaşanacak olan günlük kapanışlar ise piyasa da endişeye ve fiyatlarda hızlı düşüşlere neden olabilir.

Yine Bitcoin’in önemli bir direnç seviyesi ise 10.850 değeri eğer dolar bu değerin üzerinde kapanış yaşarsa fiyatlar 11.100 ve 11.400 dolar seviyelerine çıkabilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı