Bitcoin fiyatı artışa devam ediyor! Uzmanlar fiyat tahminleri hakkında neler söyledi?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bitcoin fiyatı artışa devam ediyor! Uzmanlar fiyat tahminleri hakkında neler söyledi?

DÖVİZ

23 Ekim 2020 Cuma 23:12:44

Son Güncelleme: 23/10/2020 17:00:27

Bitcoin fiyatı artışa devam ediyor! Uzmanlar fiyat tahminleri hakkında neler söyledi?

Kripto para birimleri arasında en çok rağbet gören Bitcoin ‘de yükseliş devam ediyor. Son 24 saat içinde baktığımızda çok rağbet gören bu para birimi %2,65 artışla 12,955 dolara yükseldi bunun yanında toplam piyasa değerini de 217,35 milyar dolara çıkardı. Uzmanlar Bitcoin fiyatlarında yaşanan artışı değerlendirdi.

Şant Manukyan İs yatırım uluslararası piyasalar direktörü olarak göre alıyor ve geçenler de Youtube üzerinden bir analiz video paylaşmıştı. Paylaşılan analiz videosunda Şant Manukyan, OKEx borsalarında kısa süre önce gerçekleşen para çekme işlemlerinin dondurulması olaylarının olumlu bir gelişme olarak yansıyacağını belirmişti. Haklı da çıktı Bitcoin ’de son 24 saat içinde değer artışı ve hacim büyümesi görüldü.

Manukyan değerlendirmelerinde Bitcoin satın alan yatırımcıların, ellerinden çıkarmadığını ve Bitcoin’leri tutma eğiliminde olduklarını, bu sayıdaki yatırımcılarında git gide arttığını açıklandı.  Manukyan, fiyatlar da çok hızlı bir yükselişin olabileceğini belirtirken, madencilerden ve balinalardan gelmekte olan satışların talep ve arz dengesini sağlamlaştırdığını ve bununda fiyatlar da hızlı yükselişlere sebep olmasını beklediğini açıkladı.

24 SAATLİK İŞLEM HACMİ 75 MİLYAR DOLAR

Küresel piyasalar da ise korona virüsü nedeniyle geri çekilme devam ediyor bunun da etkisiyle yine kripto paralar da düşüş varken, yeniden yükselme trendi başladı. Son 24 saate ise işlem hacmi, haftaya başladığı 60 milyar dolardan hızla yükseldi ve 75,17 milyar dolara çıktı. 15 milyar dolar değerine bir işlem hacmi yaşandı.

Genel olarak bakıldığında ise kripto para birimlerinden ilk 100’de yer alan 52 para biriminin değerinde son 24 saat içinde düşüş yaşandı. İlk 10 birimden biri de yine bu düşüşte yer aldı.

Toplam piyasa hacmi ise artış yaşadı. 6 milyar dolar artış yalayan toplam hacim ise 364,63 milyar dolarak ulaştı. Böylece tekrar 360 milyar dolar sınırı geçildi.

7,452 kripto para biriminin işlem gördüğü piyasada ise hacmin %59,5 oranı Bitcoin tarafından oluştu.

FED KARARA VARMADI

Kripto paralara ise olan ilgi global anlamda artıyor. Bu da küresel anlamda merkez bankalarını da etkiliyor. Amerikan Merkez Bankası Başkanı olarak görev yapmakta olan Jerome Powell ise, pazartesi gerçekleştirdiği açıklamada FED ’in geçmesi beklenildiği dijital para birimi konusunda bir kararın verilmediğini açıkladı.

Powell ayrıca böyle bir adımın atılması için sırada bekleyen birçok şeyin olduğunu ve tüm paydaşlarla birlikte bir müzakere yapılması gerektiğini ifade etti.

Amerika’da ise hala nakit paraya ihtiyaç duyan bir kesim var. Powell’da bunu belirtti ve hala büyük bir kitlenin nakde ihtiyaç olduğunu belirtti ve toplumun yine büyük bir kısmının hızla gelişen dijital ödeme sistemine erişiminin olduğunu ve buna sebep olan yapının da günlük finans ve bankacılık sektörü olduğuna da değindi.

Powell fakat sözlerinin devamında sunulacak herhangi bir dijital formlarının nakdin yerini almaktan ziyade tamamlayıcısı olduğunu dile getirdi.

Powell konuşmasında Facebook tarafından çıkarılması planlanan Lirba’ya da değindi. Bu tür ödemelerin sınırlar ötesi sistemlerinde geliştirilmesi için olumlu olduğunu bir yandan da tüketicinin korunması konularına da dikkat çektiğini açıkladı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı