Bitcoin düşecek mi yükselecek mi? Temmuz ayında Bitcoin fiyatını etkileyecek olaylar
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bitcoin düşecek mi yükselecek mi? Temmuz ayında Bitcoin fiyatını etkileyecek olaylar

DÖVİZ

11 Temmuz 2020 Cumartesi 22:48:06

Bitcoin düşecek mi yükselecek mi? Temmuz ayında Bitcoin fiyatını etkileyecek olaylar

Kriptopara piyasalarında hareketli-dalgalı günler devam ediyor. 9200 dolar seviyelerinde stabil hareketlerine devam eden Bitcoin, geçtiğimiz günlerde ani bir düşüş yaşamıştı. Peki, Bitcoin fiyatı önümüzdeki günlerde yükselecek mi yoksa düşecek mi?

Kripto para piyasasında hareketlilik devam ediyor. Yeniden yükselen satış dalgasıyla birlikte, son 24 saatte 100 birimden 73’ünün değeri düştü. Bitcoin de bunların arasındaydı.

22,849 piyasada işlem gören 5,690 kripto para biriminin 24 saatlik işlem hacmi 52,59 milyar doları buldu. Topla piyasa hacmi de 261.58 milyar dolar olarak bildirildi. Bu hacmin yüzde 64.2’sini de Bitcoin oluşturuyor.

9 Temmuz’da 9400 dolara kadar çıkan Bitcoin, akşam saatlerinde 9200 doların altına gerilemişti. 10 Temmuz sabah saatlerinde beklenmedik bir düşüşle 9,089 dolara geriledi. Kripto analistleri Bitcoin fiyatının alçalan trend çizgilerini aşınca 9,700 dolara çıkacağını düşünüyordu. 10 Temmuz akşam saatleri itibariyle tekrar 9,200 dolar seviyesine yükseldi.

BITCOIN YÜKSELECEK Mİ? ANALİSTLERİN DÜŞÜNCELERİ NELER?

Analistler, küresel ekonomideki durgunluğun gelecek dönemde kripto paralara olan ilgiyi azaltabileceğinden kaygı duyuyor. Bu kaygıların yanı sıra ABD ile Çin arasındaki gerilimin yükselmesi de kripto para piyasalarındaki satış eğilimini arttırdığı iddia ediliyor. Son 9 yılın en yüksek seviyesine yükselen altın fiyatları da bu savı destekliyor. Analistlere göre, halving (yarılama) dönemi sonrasında kripto para piyasasında yükseliş başlayabilir.

Morgan Creek CEO’su Mark Yusko yaptığı açıklamada Bitcoin’in yakın gelecekte 400.000 dolar ve 500.000 dolarlık fiyatlarla ticaret yapabilme ihtimali olduğunu söyledi. Yusko, altının piyasa değeriyle Bitcoin piyasa değerinin neredeyse eşdeğer olduğunu belirtip, Bitcoin fiyatının hızla artacağını iddia ediyor. 2021 veya 2022 sonunda Bitcoin’in 100.000 dolarlık minimum bir fiyatla işlem göreceğini tahmin ediyor.

BITCOIN FİYATLARINI TEMMUZ AYINDA ETKİLEYECEK 3 GELİŞME

Önümüzdeki günlerde yaşanacak bazı olayların Bitcoin’in fiyatını etkileyebileceği öne sürülüyor. İşte Temmuz ayında yaşanacak ve Bitcoin’in fiyatını etkileme ihtimali olan olaylar…

FOMC Toplantısı- 27 Temmuz

Faiz kararlarını Federal Açık Piyasa Komitesi’nde (FOMC) alan Amerikan Merkez Bankası FED 27 Temmuz’da yeniden toplanacak. Alınan faiz kararlarının son dönemlerde Bitcoin fiyatları üzerinde ne kadar etkili olduğunu görüyoruz. Dünya piyasaları, komite toplantılarında alınan kararlardan yüksek oranda etkileniyor.

FED Faiz Kararı- 28 Temmuz

Federal Açık Piyasa Komitesi’nde alınacak olan faiz kararları 28 Temmuz’da açıklanacak.

CME Son İşlem Günü-31 Temmuz

Bitcoin’devolatilite yaratan CME vadeli Haziran ayı işlem sözleşmelerinin son kez 29 Temmuz’da işlem görecek. 29 Temmuz’dan önce ve sonra Bitcoin fiyatının daha değişken olacağı öngörülüyor. Bu tarihler yaklaştıkça Bitcoin’in fiyatında düşüş, sonrasında da yükseliş gözlemleniyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı