Bitcoin alacaklar dikkat! Dünyaca ünlü analist kritik seviyeleri paylaştı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Bitcoin alacaklar dikkat! Dünyaca ünlü analist kritik seviyeleri paylaştı

DÖVİZ

11 Ekim 2020 Pazar 19:12:26

Son Güncelleme: 11/10/2020 18:32:48

Bitcoin alacaklar dikkat! Dünyaca ünlü analist kritik seviyeleri paylaştı

Ekim ayının başına Bitcoin 10.923 dolar bandına kadar yükselmiş ve arından da düşüş göstermişti. Ekim ayının başlarında yaşanan bu düşüşten beri ise Bitcoin ’de kayda değer bir yükselmehenüzgerçekleşmedi. Bitcoin ise bir diğer yandan şu an lider kripto para olarak görülüyor ve fiyat aralığı ise daralmaya gittiğinde beri uzun zamandır bir sakinlik izliyor. Fakat bazı uzman analistler bu durumun birden değişeceğini ön görmekte!

Kripto para birimleri git gide daha da önem kazanıyor. Korona virüs salgını ile birlikte ise dünya dijitalleşmemeye bir adım daha yaklaştı. Ve tüm ülkeler yavaş yavaş nakit para kullanımını geride bırakmayı hedefliyor. Henüz ülkemizde bu karar konusunda ciddi adımlar atılmasa da özellikle bazı Avrupa ülkeleri bu konuda oldukça ciddi atımlar atmaya devam ediyor. Fakat şüphesiz ki yavaş ya da beklenildiğinden daha hızlı dünya dijitalleşmesiyle birlikte nakit para devrini de geri de bırakıyor. Bu bağlamda ise kripto para birimleri ön plana çıkıyor.

Josh Rager: Bitcoin bu seviyeyi kırmalı! Yoksa yokuş aşağı gidebilir

Uzman analistlerden bir olarak tanımlanan Josh Rager ise Bitcoin para birimdenhızlı değişimlerin geri gelmekte olduğunu belirtti. Peki Bitcoin hızlı bir düşüş mü yaşayacak yoksahızlı bir yükseliş mi yakalayacak?

Analistlere göre 10,900 dolar ile 11,500 dolar arasından daha yüksek bir rakam da oluşabilecek bir kırılma Bitcoin’in çıkışına ön ayak olacakken bunun aksi bir kırılma ise Bitcoin’in 10.000 dolar bandının altına doğru gitmesine neden olabilir. Uzman analist isim Josh Rager ise açıklamalarına şuna ekledi;

Josh Rager, Bitcoin volatilitesinin arttığını belirtti ve Bitcoin için bu hafta olası bir kırılmanın olabileceğini ekliyor. Bitcoin ’de bir sonraki hareketin 10,900 ila 11,150 dolar bandının yukarısında olmazsa keskin bir düşüşle 10.000 doların atlına düşmesi uzman isim Josh Rager tarafından beklenmekte.

Rager, aynı zaman da Bitcoin’in 10,900 dolar ila 11,150 dolar arasında bir kırılma yaşamazsa yokuştan düşercesine bir etki yaşayacağını vurguladı.Uzman isim daha önce Bitcoin ‘de 10 Mayıs tarihinde yaşanan 2 bin dolarlık düşüşü de doğru tahmin etmişti. Ayrıca bunun yanında yine uzman analist isim Josh Rager, Bitcoin’in bin dolar bandının üstüne çıkacağını da tahmin etmişti.

Timothy Peterson: Bitcoin fiyatı yakında 10.000 doların altına düşmeyecek

Öte yandan Bitcoin 70 gün boyunca hiç değişmeden 10 bin dolar seviyesinin üzerinde kaldı. Bu da kripto para birimleri tarihi için rekor bir seviye. Bu önemli rekor gelişmeyle birlikte, analistlere Bitcoin’in Venezuela gibi ülkelerde popülaritesi arttıkça yükselme eğilimi göstermekten piyasa şartlarına karşın Bitcoin’in bozulmadan kaldığının bir işareti denildi.

Bir diğer yandan yine başarılı analistlerden biri olan Timothy Peterson, Bitcoin fiyatlarının yakın bir gelecek de 10 bin doların altına düşmeyeceğini iler sürdü. Bitcoin’in bu seviyeler de ise 70 günden fazla zaman geçirmesinin gerçekten de 10 bin dolarlık yarışı kazandığının bir işareti yorumunda bulundu.

Eğer bu yorumlar bakarsak ise Bitcoin 70 günün ardından tekrardan yukarı yönde hareket etmek için kırılıyor olabilir. Eğer Bitcoin ‘de yukarı yönlü hareketler devam ederse ise Rager tarafından bahsedilen volatilitenin geri dönmesi ve daha heyecanlı, risk iştahının ve ihtimallerin fazla olduğunu günler gelebilir.

Ayrıca neredeyse tüm analistlerin görüşlerine göre ise Bitcoin ’deki olumlu yönde gelişecek bir eğilimin diğer para birimlerini de yükselmesine sebep olacağını yönünde düşünmekte.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı