Amerika Başkanlık Seçimleri Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Nasıl Etkileyecek?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Amerika Başkanlık Seçimleri Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Nasıl Etkileyecek?

DÖVİZ

3 Kasım 2020 Salı 15:26:21

Amerika Başkanlık Seçimleri Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Nasıl Etkileyecek?

Amerika’daki seçimlere sayılı saatler kala piyasalar da yeniden şekillenmeye devam ediyor. Gerek altın ve dolar olsun gerekse kripto paralar olsun. Birçok para birimi seçim sonuçlarına göre yeni pozisyonları alırken küçük veya büyük yatırımcılar ise önlerini görmeye çalışıyor. Peki uzman isimler kripto paraların geleceğini nasıl değerlendiriyor?

ABD başkanlık seçimlerinin Bitcoin ve Altcoin piyasasında nasıl bir fiyat yükselişine sebep olacağı Cex.IO’da icra direktörlüğü yapan ve sanal para sektöründe sözü güvenilir kişi Konstantin Anissimov tarafından değerlendirildi.

Usta isim aynı zamanda para piyasalarında değer koruma amacı ile yapılacak hareketlerin Bitcoin’in değerinde birtakım düşüşlere sebep olabileceğini, lakin toparlanmanın hızlı bir şekilde devam edip eski değerini koruyacağını öngördü.

Uzman isim ise bu tahminini geçmişte yapılan seçimlerde Bitcoin fiyatlarının stabil kalmayı başarabilmesine dayandığını belirtti.

BİTCOİN DEĞER KAYBETSEDE HIZLI TOPARLANACAK

Konstantin Annisimov’un tahminlerine göre kripto para birimlerinin lideri statüsünde sayılabilecek olan Bitcoin fiyatlarında değişkenlik oranının artabileceği söyleniyor. Sektörün önde gelen analiz uzmanlarının açıklamalarına göre Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerini demokrat partinin kazanması durumunda tüm piyasalarda aşağı yönde hızlı bir harekete neden olabilir.

Bu durumun da Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto para birimleri üzerinde olumsuz bir etki yaratacağı tahmin ediliyor. Ancak Konstantin Anissimov bu olumsuz etkilerin uzun sürmeyeceğini savunuyor.

Ünlü icra direktörüne göre Bitcoin ve diğer kripto para birimleri daha önceki seçimlerde de olumsuz etkiler ile karşılaşmış lakin hızlı bir toparlanma süreci geçirmişti. Kendisi bu hususta emsal durum olarak geçtiğimiz yıllarda yapılan son iki seçim üzerinden örnek verdi.

2012 yılı ABD başkanlık seçimleri sırasında Bitcoin’in yüzde 20 değer kaybettiğini ancak sonrasında seçim öncesi de sürdürdüğü tırmanış grafiğini koruyabildiğini öne sürdü. Bitcoin fiyatlarında benzer bir düşüşün 2016 seçimlerinden yaklaşık bir hafta önce yüzde 12 oranında yaşandığı ancak sonraki yılın başlangıcında toparlanmanın gerçekleşip zirve değerin de üzene çıkarak rekorlara ilerlemeye devam ettiği örneğini verdi.

VOLATİLİTEDE ARTIŞ UYARISI!

Konstantin Anissimov şu anda kripto para piyasa analizlerinin alışa yönlendirme lehinde çalıştığı, belirtilen boğa sezonuna uzatmanın yatırımcıların lehine olacağı fikrini desteklediğini belirtirken yaklaşan seçimler üzerine düşüncesini şu şekilde dile getirdi;

Piyasanın halving sonrasında başına gelen şoke edici arz oranlarının etkisine bağlı olarak temkinli hareket ediyor, daha önce yaşananlar yeniden meydana gelebilir diyen uzman isim ayrıca On-chain verilere göre Bitcoin ve Etherium dış sebeplere bağlı baskı yaratıcı unsurlara dayanabilecek güçte olduğunu belirtti.

Şu an ise piyasalar da Bitcoin 13.500 Amerikan Doları civarında alınıp satılıyor ve 250 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahip. Ethereum ise 386 dolar civarında alım-satım işlemi görmekte ve 44 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip.

Önceki seçimlere dayanarak bu sene yapılacak olanın yaratacağı etkiler üzerinde bulunulan tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini gözlemlemek ilginç bir durum haline geliyor. Seçim sonrasında başkan olacak kişinin politik anlamda vereceği kararların piyasaya yansıyacak etkilerini iyi analiz etmek bu durumun kripto paralar üzerindeki etkisin anlayabilmek hususunda önem taşıyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı