Döviz Fiyatlarının Önüne Geçilmiyor! Dolar Yeniden Yükselişe Geçti

Döviz kurunda meydana gelen dalgalanmalar bugün yeniden kendisini belli etti. Dolar ve Euro fiyatları bir sürenin ardından yeniden yükselmeye başladı. İşte yeni fiyatlar...

Ekonomi 17.01.2022 - 10:16 17.01.2022 - 10:16 Serhat Karaman

Dolar ve Euro fiyatlarında meydana gelen dalgalanma ekonomiyi de etkilemeye devam ediyor. Yılın son aylarında döviz kurunda ciddi bir yükseliş meydana gelmişti. Bu yükseliş piyasalarda uzun zaman sonra bir rekor olarak değerlendirildi. 

Döviz kurunda meydana gelen bu yükseliş ekonominin çarklarının da yavaş dönmesine neden oldu. Döviz kurunda meydana gelen yükseliş sonrasında pek çok ürüne zam geldi. Maliyetler yükseldi. Bunun üzerine bir müdahale zorunlu hale gelmişti. 

DÖVİZ KURUNDA SULAR BİR TÜRLÜ DURULMUYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından döviz kuruna bir müdahale edilmişti. Bu müdahale sonrasında dolar ve euro fiyatları sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüş sonrasında döviz kurunda meydana gelen toparlanma Türkiye ekonomisi için de olumlu bir adım olarak değerlendirildi. 

Döviz kuruna karşı Türk lirası yeniden değer kazanmaya başladı. Bu düşüşün devam etmesi bekleniyordu ancak bir yerde tıkandıktan sonra durdu. Bu süreç içerisinde düşüşün devam edip etmeyeceği merak konusu oldu ancak beklendiği gibi olmadığı tespit edildi. 

DOLAR YENİDEN YÜKSELİŞE GEÇTİ!

Yeni haftanın ilk işlem gününde dolar yeniden yükselişe geçti. Cuma günü piyasaları 13.59 lira seviyelerinden kapatmıştı. Bunun ardından yeni haftada da yükselişin devam edip etmeyeceği merak ediliyordu. Yeni işlem gününde dolar 13.56 lira seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Euro fiyatları ise yüzde 0.27 oranında artış gösterdi. Şimdilerde Euro 15,42 lira seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Bu yükselişin yeni bir trend oluşturabilme ihtimali de gündeme taşındı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@