İlk olarak 2017 yılında yapmış olduğu "Şakkadanak 10 milyar dolar satarım!" sözleri ile tanınan ekonomi yazarı Necmettin Batırel yeni öngörüleri ile de dikkat çekmeyi başardı. Her tahmini ile gündeme gelen ekonomi yazarı Batırel, geçmiş dönemlerde Türkiye'nin en iyi ekonomistlerinden olan Özgür Demirtaş ile olan polemiği ile de dikkatleri üzerine çekmişti. Batırel, yaptığı açıklamalar ile yine ilgi odağı oldu ve bu sefer kullandığı "Dolar zulmü sona erecek" söylemi dikkat çekti.

Necmettin Batırel tarafından kaleme alınan "Çok az kaldı" başlıklı yeni yazıda yer alan ifadeler şu şekilde;

Dolar/ TL kurunun düşüşe geçmesi halinde neler olacağını belirten Necmettin Batırel, tüm ithal mallar ucuzlayacağını, enerji faturası sorun olmaktan çıkacağını belirtti. Kamu ve özel sektördeki dış borçların kolayca ödeneceğini belirten Necmettin Batırel Amerika Birleşik Devletleri'nin yaptırımlarının etkisiz kalacağını da dile getirdi.

Öte yandan yazısında Türkiye risk priminin 100 puana ineceğini belirten Batırel, tarım sektörünün de etkileneceğini belirtti.

LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı

Akaryakıt, elektrik ve doğalgaz gibi ağır masraf oluşturan kalemlerde tarihi düşüşler yaşanacağını belirten Batırel enflasyonun biteceğini ve fiyatların dip seviyelerini göreceğini belirtti. "Merkez Bankasının rezervleri 200 milyar doları aşacak." ifadelerini kullanan Necmettin Batırel, maddelerini şu şekilde devam ettirdi;
"Türkiye’nin sıcak paraya ihtiyacı kalmayacak.
Borsa İstanbul 5 bin puana fırlayacak.
Dünya küçülürken Türkiye hızla büyüyecek
Kredi kuruluşları not artırım yarışına girecek.
Yurdun dört bir tarafına yatırım yağacak.
Faizler dibe oturacak. Ticari krediler tavan yapacak.
Yatırım, üretim patlayacak, işsizlik azalacak.
Köprü-tünel-havaalanı-geçiş garantisi ucuzlayacak.
Hükûmete güven zirveye çıkacak.
Halkın refah payı katlanacak.
Vatandaş gülmeyecek; kahkaha atacak…
Muhalefet saklanacak delik arayacak.
Çatlak sesler, yıkıcı medya susacak.
Kimse ahkam kesemeyecek.
Cumhur İttifakı seçimde zafer kazanacak.
Yeni ekonomik sistem iktisat kitaplarına girecek
Batı dünyası bileğimizi öpecek.
Erdoğan tarihe altın harflerle yazılacak…
Bunlar hayal değil gerçek… Dolar zulmü sona erecek:
Kapılar açılacak, taşlar yerine oturacak.
Ekonomi bayramına çok az kaldı çok!”

Bu ifadeler ile dikkat çeken Batırel'e sosyal medya platformlarında büyük tepki gösterildi. Batırel'in yeni yazısının yayınlanmasının ardından pek çok kişi Selçuk Geçer, Özgür Demirtaş ve İslam Memiş gibi isimleri etiketleyerek Batırel'in cümlelerini gündeme getirdi.