Dolar ve Euro'daki Artış Devam Ediyor! 19 Ekim Dolar ve Euro Kaç TL Oldu?

Türk Lirası, dolar ve Euro karşısında değer kaybetmeyi sürdürüyor. 19 Ekim Salı gününde dolar 9,37 TL ile tarihi zirvesinde işlem görmeye başladı. İşte güncel dolar ve Euro fiyatları…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Haftaya zirve yaparak 9,39 TL seviyesinde başlayan dolar/TL paritesinde yükseliş bir türlü durdurulamıyor. Dün akşam saatlerine doğru 9,32 TL’yi gören dolar fiyatı böylelikle kapanışta yeni bir rekora imza atmıştı. Öte yandan Euro/TL paritesinde de hızlı yükseliş devam ediyor. Dün sabah saatlerinde 10,70 TL’ye ulaşan Euro fiyatı böylelikle tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti.

19 Ekim Dolar Kaç TL Oldu?

Hafta başından itibaren hızlı yükselişine devam eden Dolar kuru, yatırımcılar ve sektör temsilcileri tarafından yakından takip ediliyor. Dünden beri üst üste rekor kıran dolar/TL paritesi, yeni güne de rekor seviyesinde yükselişini sürdürerek girdi. 19 Ekim Salı günü sabah saatlerinde dolar/TL paritesi 9,37 TL ile tarihi zirvesini test etti. Dolar fiyatındaki yükselişin nereye kadar devam edeceği merak ediliyor.

19 Ekim Euro Kaç TL Oldu?

Öte yandan Euro fiyatında da tüm zamanların en yüksek seviyesi görülüyor. Dünkü yükselişine bir yenisini ekleyen Euro fiyatı 19 Ekim Salı sabahında 10,91 TL’yi görerek rekor tazeledi. Döviz kurlarının Türk Lirası karşısında durdurulamayan yükselişi finans kredi kurumları tarafından da mercek altına alındı. SocGen gibi kurumlar yıl sonu döviz kuru tahminlerini revize etti.

Societe Generale Dolar/TL Tahminini Arttırdı

Societe Generale, 2021 yıl sonu için dolar/TL tahminini 9,25'ten 9,80'e çıkarırken 2022 yılının ilk çeyreğinde de doların yükselmeye devam edeceğini söyledi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Ekim ayında politika faizini 100 baz puan indirmesini bekleyen kurum, 2022 yılında doların 10 TL’yi geçeceğini tahmin ediyor.

Türk lirasının sonraki çeyreklerde de değer kaybetmeye devam etmesini beklediklerini belirten SocGen ekonomistleri, piyasaların Perşembe günü yapılacak TCMB faiz toplantısına odaklandıklarını söyledi. Societe Generale dışında Bank of America da TCMB faiz indirimi beklentisini 200 baz puana çıkardı.

HABERİ PAYLAŞ: