Altın ve dolar konusunda sürekli olarak yeni uyarılarını gündeme getiren İslam Memiş'ten yeni bir uyarı daha geldi. Memiş, yapmış olduğu uyarı ile dolar yatırımcılarına yeni tavsiyelerde bulundu. Memiş tarafından yapılan uyarılar dikkatleri üstüne çekti.

Altın ve doları olan vatandaşlar için uyarılarda bulunan ünlü ekonomist İslam Memiş'in yeni uyarıları da vatandaşlar tarafından konuşulmaya başlandı. Sosyal medya platformlarında sıkı bir şekilde konuşulmaya başlayan uyarılar kısa süre içerisinde gündem oldu. İşte uzman ekonomist İslam Memiş'in yeni açıklamalarından öne çıkanlar!

Euro ve dolar kurundaki dalgalanmalara değinen başarılı ekonomi uzmanı İslam Memiş; "Euro dolara karşı ucuz kalmaya devam diyor. Bir kağıt paraya yatırım yapacaksam bunun adı dolar değil, euro ve sterlindir benim nazarımda." ifadelerini kullandı ve dolar yatımı yapacak olan kişileri "Dolardan uzak durmakta fayda var." ifadelerini kullanarak uyardı.

Dolar uyarısı ile dikkat çeken İslam Memiş aynı zamanda "Merkez Bankası 100 baz puanlık indirim yaptı, dolarda yukarı yönlü hareketler gördük. Uluslararası piyasalardaki değer artışını da gördük." dedi ve dolardaki zirveyi de şu sözlerle değerlendirdi; "20 yılın zirvesinde olan bir dolar endeksi var. Ben dolardan uzak durmayı tercih ettiğimden dolayı tüm diğer enstrümanları ucuz buluyorum. Doların karşısındaki diğer enstrümanlar daha avantajlı."

Bu açıklamaların ardından kısa süre içerisinde gündemin zirvesine oturan İslam Memiş'in yeni açıklamaları ise vatandaşlar tarafından merakla beklenmeye başlşadı.

0-2 yaş aralığında çocuğu olanlar dikkat! Bakanlık 400 TL ödeme yapacak! 0-2 yaş aralığında çocuğu olanlar dikkat! Bakanlık 400 TL ödeme yapacak!

Başarılı ekonomi uzmanı İslam Memiş'in yaptığı bu açıklama sonrası vatandaşların bir kısmı sosyal medya platformlarında yatırım yapmak için en uygun kanalları tartıştı.

Editör Notu: Bu haber metninde yer alan ifadeler ve tahminler ilgili uzmanın görüşlerine dayanmakta olup kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu haber metninden yola çıkarak yatırım yapılmaması tavsiye edilmektedir ve yatırım yapılması durumunda oluşması muhtemel olumlu ya da olumsuz sonuçlardan haberkredi.net adresi sorumlu değildir.