2022 yılının son çeyreğine girildiğinde devlet tarafından vatandaşlara verilecek olan destek tutarlarına ilişkin yeni açıklamalar da gelmeye başladı. Gerek yeni destek ödemeleri gerekse halihazırda verilmekte olan devlet desteklerinin fiyatlarında uygulanan devlet destekleri için vatandaşlar meraklı arayışlara başladı.

Son zamanlarda arama motorlarında pek çok kişi tarafından aratılan doğalgaz destekleri için artık ihtiyaçlar büyüdü. Pek çok ilde havaların soğuması nedeniyle vatandaşların doğalgaz giderleri artış göstermeye başladı.

Pek çok vatandaşın doğalgaz zamları ve enflasyon artışı ile bu yıl kombi açmaya korkmaları üzerine devlet tarafından verilecek destekler duyuruldu.

Geçtiğimiz kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından;

"Biz sosyal destekleri sadece yoksullara değil hak ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza verildiği anlayışla sistemi sürekli geliştiriyoruz. Bu kapsamda doğalgaz tüketim desteğidir. Şubat ayından itibaren başvuruları alınmaya başlayan bu desteğin ilk ödemelerini 311 bin haneye yapmıştık.

Yeni başvuru döneminde ev sahipliği yanında kiracıları da doğalgaz desteğine aldık. Hane bayşı 900 lira ile 2 bin 500 lira olacak şekilde arttırdık.

Kronik hastası, yaşam destek cihazı bulunan hanelere yüzde 5 ilave edilecektir. 3 milyar liralık doğalgaz desteği vererek vatandaşlarımızı karda, kışta sıcak bir yuvaya kavuşturmakta kararlıyız."

ifadeleri ile tekrar duyurulan doğalgaz destek ödemelerine ilişkin vatandaşların merakları günden güne artıyor.

Çok sayıda vatandaş tarafından ise gerek arama motorlarında gerekse sosyal medya platformlarında sıklıkla doğalgaz destekleri başladı mı, ne zaman başlayacak, kimler faydalanabilir gibi soru işaretlerine cevap aranıyor. Gelen bilgiler kapsamında vatandaşlara sunulan bu doğalgaz destekleri ile ilgili detaylar haberin devamında...

DOĞALGAZ DESTEKLERİ BAŞLADI MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılmış olan duyuru kapsamında doğalgaz destek ödemelerinin 5 Eylül 2022 tarihi itibarıyla başladığı bildirilmişti. Doğalgaz destekleri Eylül ayı itibarıyla ödenmeye başlandı.

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler? Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler?

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURU ŞART VE KOŞULLARI NELER?

Geçmiş dönemde Bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada;

"Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet üzerinden yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT'ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak"

ifadelerine yer verilmişti. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara yapılan bu destek ödemesinden faydalanmak için e- Devlet kapısı üzerinden başvuru yapılması ve başvurunun olumlu sonuçlanması gerekiyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler PTT şubelerine doğalgaz faturaları ile birlikte müracat ederek destekten faydalanabiliyor.