Bu sene tüm dünya önce pandeminin ardından ise Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaşın yarattığı ekonomik tahribatlar nedeniyle büyük ekonomik şoklar yaşamıştı. Yaşanan kriz ile enflasyon rakamlarında rekor yükselişler yaşanırken Rusya'ya uygulanan ambargo ve Rusya'nın verdiği karşı misillemeler ile Avrupa'da büyük bir enerji krizi baş göstermişti. 

Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak

Yaşanan ekonomik dalgalanma, enerji krizi, resesyon ve döviz endeksinin rekor seviyelere ulaşması ile ne yazık ki yaşanan süreçten Türk ekonomisi de olumsuz etkilenmiş ve doğalgaz fiyatları zam yağmuruna tutulmuştu. Devletin verdiği büyük desteğe rağmen yaşanan ekonomik gelişmeler ile vatandaşı kış öncesi fatura korkusu sararken konu hakkında bir son dakika duyurusu geldi. 

KIŞIN REKORA KOŞMASI BEKLENEN DOĞALGAZ FATURALARINA TAKSİTLENDİRME KOLAYLIĞI! 

Doğalgaz faturalarının bu sene her zamankinden daha yüksek gelmesi beklenirken vatandaş yeni çözüm yolları aramaya başlamıştı. Doğalgaz faturasını nasıl ödeyeceğini kara kara düşünen vatandaşlara 4 taksitle ödeme kolaylığı sunulacağı duyuruldu. Faturasını taksitle ödemek isteyen kişilerin kredi kartı olması yeterli olacak. Kredi kartı olan kişiler başvuru yaparak hemen taksitlendirme yaparak faturalarını ödemekte zorlanmaları durumunda 4 taksitle ödeyebilecekler. 

igdaş ödeme

DOĞALGAZ TAKSİTLENDİRME 2022! İGDAŞ DOĞALGAZ FATURASI TAKSİT NASIL YAPILIR?

Söz konusu düzenlemeden yararlanmak isteyen kişilerin İGDAŞ fatura taksit yapan bankalar üzerinden başvuru yapmaları yeterli olacak. Başvurusunu yapan kişiler kesilen faturalarını 4 aya kadar vadeli olarak faizsiz ve masrafsız taksitle ödeyebilecek. Söz konusu kampanya 31 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecek olan kampanyada başvurusunu yapan kişiler faturalarını masrafsız ve faizsiz olarak 4 eşit taksitle ödeyebilecek. Bu kampanyadan sadece Yapı Kredi Bankası World Bank kredi kartı olan kişiler yararlanabilecekler. 

igdaş ödeme 2

Fatura kesimi olmasının ardından harcamanın kredi kartına yansıması ile Yapı Kredi Bankası tarafından fatura sahibinin cep telefonu numarasına kısa mesaj ile kod gönderilecek olup bu kodun aynı gün içerisinde IGDAS yazılarak bu şifre ile birlikte 4454 numaralı telefona gönderilmesi gerekmektedir. Başarılı olan talepler için banka bilgilendirme mesajı göndermekte olup taksitlendirme yapıldığına dair onay mesajı göndermektedir. Diğer bankaların işlemleri için ilgili kredi kartı sitelerinin kampanyalar bölümünden bilgi edinebilirsiniz.