Ekonomik koşullar nedeniyle milyonlarca vatandaş geçim sıkıntısı yaşıyor. Enflasyon artışı ve döviz kurundaki artış sonrası tahmini açlık sınırının altında ödenen asgari ücret ödemeleri alan çok sayıda vatandaş geçim sıkıntısı içerisindeyken nakit ihtiyaçlarını karşılamak için yollar arıyor.

Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne? Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne?

Çok sayıda vatandaş için büyük önem taşıyan bu destek ödemeleri kapsamında yeni desteklerin de devlet tarafından vatandaşlara verileceği bilgisi verildi. Son olarak gelen bilgiler kapsamında vatandaşlara verilecek olan destek ödemesi miktarının 15 bin TL tutarına kadar çıkartıldığı bildirildi.

Devlet tarafından çok sayıda vatandaş ve hane için ödenen destek tutarlarında sürekli olarak fiyat güncellemeleri yapılıyor olması nedeniyle ise verilen destek tutarları günden güne artış göstermeye devam ediyor. Çok sayıda vatandaşın ihtiyaç duyduğu destek ödemeleri ile ilgili ise ödenen tutarlar sürekli olarak artırılıyor.

Son olarak "Aile destek Programı" adı altında sunulan destek ödemeleri ile ilgili yaşanan gelişmeler dikkat çekti.

Aile Destek Programı kapsamında vatandaşlara verilen ödeme tutarları artırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamalar kapsamında verilen tutarların arttırılması şu ifadelerle duyuruldu;

 "Programımızdan daha fazla vatandaşımızın istifade etmesi için mevcut bütçemiz 15 milyar TL’ye 25 milyar TL ilave ederek programımızı genişletiyoruz. Bu doğrultuda 450 TL - 600 TL olan destek tutarımızı 850 - 1.250 TL’ye yükseltiyoruz”

AİLE DESTEK PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Aile Destek Programı kapsamında verilmekte olan destek ödemelerinden faydalanabilecek kişiler 4 farklı gruba ayrıldı. Yeni getirilen sistem kapsamında aylık gelir koşulları başta olmak üzere gerekli görülen şart ve koşulları sağlayan vatandaşlara ödemeler gerçekleştiriliyor. Yapılacak olan ödeme kapsamında hane içerisindeki bireylerin kişi başına düşen aylık geliri asgari ücretin 1/3'ünden yani, 1.833,45 TL'den daha az olması halinde vatandaşlar bu destekten fayda sağlayabiliyor.

AİLE DESTEK PROGRAMI KAÇ TL?

İhtiyaç sahibi ailelere verilmekte olan bu destek kapsamında vatandaşlara yapılacak olan ödemelerden faydalanan kişiler aylık 850 TL ila 1.250 TL tutarında ödeme alacaklar. Geçmiş dönemlerde 450 TL ila 600 TL arasında olan bu tutarın artırılması ardından çok sayıda vatandaş başvurularını gerçekleştirmeye başladı.