Devletten Vatandaşa Yönelik Destek Ödemeleri Başladı! E Devlet'ten Anında Başvuru Yapın

Devletten vatandaşa yönelik yapılan desteklerin sayısı her geçen gün artırılıyor. Bu süreçte e devlet üzerinden başlayan başvuruları pek çok kişi bilmiyor. İşte detaylar...

Ekonomi 28.09.2021 - 13:46 28.09.2021 - 13:46 Serhat Karaman

Sosyal devlet anlayışı ile birlikte vatandaşa verilen devlet desteklerinin sayısı her geçen gün biraz daha artırılıyor. Özellikle maddi durumu yetersiz olan ailelere verilen desteklerin sayısı artırılırken, aylık olarak bin liraya varan destek ödemeleri düzenli olarak yapılıyor.

Maddi durumu yetersiz ola aileler için devlet destekleri hayati önem taşıyor. Pek çok aile bu süreçte devlet destekleri ile ayakta kalmaya çalışıyor. Devlet desteklerinin sayısı ise her geçen gün artırılıyor. Doğum yardımı, yakacak yardımı, kira yardımı, engelli desteği, yaşlılık aylığı adı altında pek çok destek bulunuyor.

AİLELERE GIDA YARDIMI VERİLECEK Mİ?

Devletten Vatandaşa Yönelik Destek Ödemeleri Başladı! E Devlet'ten Anında Başvuru Yapın2

Son günlerde gıda yardımı en çok konuşulan ve araştırılan desteklerden birisi haline geldi. Zaman zaman açılan gıda yardımı destek ödemelerinin miktarı ise genellikle 700 liraya kadar çıkmaktadır.

Dar gelirli vatandaşlara aylık olarak gıda yardımı veriliyor. Başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yapılıyor. Ancak desteklerin nakit olarak yapıldığını sananlar bu süreçte yanılıyorlar. Destek ödemeleri gıda yardımı olarak erzak kolisi olarak veriliyor. Son zamanlarda aylık 700 liraya varan nakit gıda yardım ödemesi yapılacağı yönünde çıkan haberler gerçek değildir.  

E DEVLET ÜZERİNDEN DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI

Oturduğu yerden destek başvurusunda bulunmak, pandemi döneminde uzun kuyruklar beklememek için e devlet üzerinden açılan sayfa ile birlikte destek başvuruları yapmak mümkün olacak. Muhtarlardan alınan fakirlik belgesi ile birlikte başvuru süreci hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Gıda desteği almak için maddi durumun yetersiz olduğunun belgelenmesi gerekiyor. Gelir şartı için ise hane içerisinde kişi başına düşen en yüksek gelir miktarının asgari ücretin en az üçte birinden oluşması gerekmektedir. Başvurular e devlet üzerinden yönergeleri takip ederek gerçekleştirilebilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@