Devletten Vatandaşa 1100 TL Ekonomik Destek! Başvuranlar Nakit Yardımları Alıyor!

Ekonomik sıkıntısı olana devletten 1100 TL yardım veriliyor. Başvuru ekranı açık.

Ekonomi 11.10.2021 - 08:16 11.10.2021 - 08:16 Göksel Sarı

İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar devletten destek ve yardımları almaya devam ediyor. Devletin bazı bakanlıkları ile toplumdaki ihtiyaç sahibi olan kesimlere yardımlar yapılıyor. Yardım ve destekler her gün çeşitlendirilirken, vatandaşlar da nakit yardımlara ulaşabilmek için başvurularını yapıyor.

Devlet 1100 Lira Pandemi Desteği Sağlıyor.

Zorlu ekonomik sıkıntıları beraberinde getiren covid 19 salgını ile binlerce vatandaş karantina süreçlerinde maddi anlamda sıkıntılı dönemler geçirdi. Salgın sırasında aksayan üretim hatlarık ve klojistk hizmetleri ile gıda ve birçok gider kaleminin de fiyatlarında artış oldu. Bu durumda vatandaşların da geçim sıkıntıları yaşadığı ortaya çıktı. Devlet bu sıkıntılı süreçte ise başvuran ve bu başvurulara onay alanlara 1100 lira pandemi destek paraları dağıtmaya başladı.

Faz 3 Ödemeleri Devam Ediyor

Daha önce faz 1 ve faz 2 yardım dağıtımları tamamlanırken faz 3 yardım ve desteklerine başvurular ve dağıtımları devam ediyor. Aylardır devam eden faz 3 ödemeleri ile sosyal destek anlamında devlet yükümlülüklerini yerine getiriyor. E-Devlet üzerinden yapılan başvurular ile 1100 TL devlet desteği almak mümkün. Üstelik bu destekler için geri ödeme talep edilmemekte. Bu destekler başvuru sırasında belirlenen hesaplara direkt olarak yatırılıyor.

2.3 Milyar Lira Ödeme Yapılı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada, faz 3 pandemi destek ödemelerinin devam ettiğini ve bugüne kadar 2.3 milyar liradan fazla ödemenin gerçekleştirildiğini belirtti. Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası kampanyası ile son olarak 5 binden fazla haneye 1100 TL ödeme yapıldığını belirten balan Yanık, “Salgın sosyal destek programı faz1, faz2 ve faz3 kapsamında bugüne kadar ihtiyaç sahibi olan 7.2 milyon vatandaşa destekler ulaştırıldı” dedi.

Faz 3 ödemeleri 20 nisandan bu yana devam ediyor. Bu ödemeleri almak için başvuru yapan vatandaşların ihtiyaç sahibi olup olmadıkları bakanlık tarafından bizzat denetleniyor. Merkezi veri tabanı üzerinden alınan bilgiler ile başvurular ön elemelere tabi tutuluyor.