Son zamanların en popüler konularından olan prefabrik ev yapım yardımı, betonarme ev yapım yardımı gibi yardımların yanı sıra bu yardımlarla ilgili yapılan açıklamalar ile eşzamanlı olarak duyurulan ev onarım yardımlarına ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Gelen yeni bilgiler kapsamında ev onarım yardımına çok sayoıda vatandaş tarafından başvuru yapıldığı belirtildi. Son olarak başvurular devam ederken gelen yeni bilgiler kapsamında devletten destek almak için gerekli şartları karşılamayan vatandaşlara müjdeli haber verildi.

Gelen bilgiler kapsamında devlet tarafından verilmekte olan desteklerin oranlarının git gide artırıldığı ve bu desteklere ilişkin yeni gelişmelerin yaşandığı bildirildsi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuş olan ev onarım yardım ödemelerinin 25 bin TL tutarından 75 bin TL tutarına yükseltildiği açıklanmış ve bu tutarda yapılacak olan ödemelere ilişkin detay, koşul ve şartlar paylaşılmıştı.

Gelen bilgiler kapsamında Devlet tarafından verilmekte olan bu desteğe başvuru yapamayan vatandaşlar için devlet bankasından düşük faiz oranlı cazip bir kredi paketi hazırlandığı bildirildi. İhtiyaç kredileri kapsamında sunulan 75 bin TL tutarlı bu ihtiyaç kredisi kapsamında vatandaşlar sıfıra yakın faiz oranları ile ihtiyaç kredilerinden yararlanabilecekler.

Devlet bankasından kredi müjdesi geldi! Halkbank 20 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu! Devlet bankasından kredi müjdesi geldi! Halkbank 20 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu!

ZİRAAT BANKASI EV ONARIM DESTEĞİ İÇİN 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR!

Ev onarım desteği olarak sunulan ve geçtiğimiz günlerde tutarı 25 bin TL'den 75 bin TL tutarına yükseltilen destek ödemesi kapsamında vatandaşlara verilecek olan destek tutarı tanıtılmıştı. Öte yandan çok sayıda vatandaşı ilgilendiren bu destek ödemesinden yararlanmak isteyen ancak yararlanabilmek için gerekli koşul ve şartlara uygun bulunmayan vatandaşlar da evlerini yenilemek için alabilecekleri destek ödemelerini araştırmaya başladı.

Devlet bankası olarak da adlandırılan ve devlete bağlı olarak hizmet veren kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası tarafından verilecek olan bu ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında vatandaşlar 24 ay vade ile 75 bin TL tutarında ihtiyaç kredisinden yararlanabilecekler. İşte o kredi kampanyasının detayları;

  • Kredi Tutarı: 75 Bin TL
  • Vade: 24 Ay
  • Taksit Tutarı: 4 Bin 130,03 TL
  • Faiz Oranı: Yüzde 1,89
  • Yıllık Maliyet Oranı: Yüzde 33,112

ziraat-4

İhtiyaç kredisi kampanyası bu koşullar altında sunuluyor olup vatandaşların faydalanabilmeleri için;

  • Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Şubece istenebilecek diğer belgeler

olmak üzere gerekli belgeleri de bulundurmaları gerekmektedir.