Devletten 750 TL Ek Ödeme Almak İsteyen Emekliler İçin Son Fırsat! Kamu Bankalarına Başvuran Herkese Verilecek!

Emekli maaşına ek koşulsuz ödeme almak isteyenler için kamu bankalarından son çağrılar yapıldı. 750 TL’ye kadar ek ödeme fırsatından geç kalmadan yararlanın…

Ekonomi 29.12.2021 - 16:01 29.12.2021 - 16:01 Serhat Karaman

Türkiye’de bankacılık sektöründe faaliyet gösteren üç kamu bankası tarafından emekliye özel cazip fırsatlar sunulmaya devam ediyor. Türkiye’deki 10 milyonda fazla SGK emeklisinin maaşına ek destek sunan promosyon ödemeleri kapsamında, 750 TL’ye kadar ek ödeme verilecek. 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın emekliye ek ödeme desteği vereceğinin duyurulmasının ardından detaylar ise merak edilmeye başladı. Yeni yıldan önce sadece kimlik belgesiyle veya şubelere bile gitmeden dijital kanallar üzerinden maaşını taşımayı taahhüt edenler bu ek ödemlerden yararlanabilecek. 

Emekli Maaşını Kamu Bankalarından Alanlara Ek Ödeme!

Ziraat, Vakıf ve Halkbank’ın emekli maaşına yaptığı ek ödemelerde 750 TL’ye kadar destek verilmesi hedefleniyor. 3 yıl boyunca emekli maaşını ilgili kamu bankasından almayı taahhüt edenlere verilecek nakit promosyonu kapsamında, aylık emekli maaşına göre özel oranlar belirlenmiştir. Ayrıca birçok günlük bankacılık hizmetinin de emekli bankacılığı özelinde masrafları da sıfıra indirilmiştir. 

Tüm SGK emeklilerine aynı oranda ödeme yapan kamu bankaları, ek ödeme fırsatından yararlanmak isteyenler için son çağrıda bulundu. 31 Aralık’a kadar maaş taşıma işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Ziraat, Vakıf ve Halkbank’ın emekli promosyon oranları ise şöyle:

•    1.500 TL ve Altında: 500 TL 
•    1.500 – 2.500 TL Arasında: 625 TL 
•    2.500 TL ve Üzerinde: 750 TL 

Emekli Maaş Promosyonu Ne Kadar? 

Türkiye genelinde birçok banka tarafından emekli maaşına ek promosyon ödemeleri bir hayli yüksek oranda yapılmaya devam ediyor. Yeni yıldan önce başvurusunu yapan tüm emekliler için cazip oranlarda ödeme yapılacak. Ayrıca yeni yıl öncesinde birçok banka emekli nakit promosyon oranlarını da güncelledi. 
En yüksek emekli promosyonu veren bankalar ve oranları:

-    Akbank 2.500 TL Emekli Promosyonu 
-    ING Bank 1.750 TL Emekli Promosyonu 
-    İŞ Bankası 2.000 TL Emekli Promosyonu 
-    Denizbank 1.000 TL Emekli Promosyonu 
-    Yapı Kredi Bankası 2.000 TL Emekli Promosyonu 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@