Türkiye'de eğitim alan milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren haber son dakika bilgisi olarak duyuruldu. Gelen bilgiler kapsamında eğitim hayatı devam eden öğrencilere aylık 1.800 TL tutarında beslenme desteği verileceği duyuruldu.

Fiyatlardaki artışlar dikkat çekerken öğrenciler bu yıl özellikle temel ihtiyaçları olan beslenme konusundaki harcamalarını dert ediyorlardı. Ancak gelen bir son dakika açıklaması ile beslenme konusunda devlet tarafından öğrencilere destek verileceği bilgisi duyuruldu.

9 aylık eğitim öğretim süresince kesintisiz bir şekilde devam edecek olan beslenme eğitimi kapsamında öğrencilere her ay 1.800 TL toplamda ise 9 ayın sonunda 16 bin 200 TL tutarında destek ödemesi yapılmış olacak. Bu bağlamda pek çok öğrencinin faydalanacağı destekler Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından duyuruldu. GSB kapsamında hizmet veren yurtlara yerleştirme oranının 92% olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu'nun açıklamaları dikkat çekti.

Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı? Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı?

ÖĞRENCİLERE BİN 800 TL BESLENME DESTEĞİ

Ankara'da bulunan GSB yurtlarında 2022 - 23 eğitim öğretim yılı 2. faz yurt yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte konuşan Bakan Kasapoğlu şu ifadeleri kullandı;

"Yurtlara başvuran 100 öğrenciden 92'sini yurtlara yerleştirmiş oluyoruz. Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanımız bu yılki rekor artışı 25 liradan 60 liraya 2,35 katlık artış bu anlamda gençlerimizin memnuniyetini ve ihtiyacını giderme noktasında hayırlı olmasını diliyorum.

Yurt ücretlerinde güncelleme yapmadığımız gibi bu yıl her ay bin 800 lirayı beslenme desteği olarak gençlerimizin hamdolsun hizmetine sunuyoruz. Kahvaltıda da değişen tabaklar, beslenme desteği çerçevesinde gençlere ücretsiz sunuluyor. Farklı imkanlar da aynı süreç içinde devam ediyor. Kahvaltıya geç kalmış olanlara ücretsiz sandviç ve al götür tarzı uygulamayı da başlatmış bulunuyoruz."

BESLENME DESTEĞİ NASIL ALINIR, KİMLER FAYDALANABİLİR?

Bu ifadeleri kullanarak açıklamalarda bulunan Kasapoğlu'nun bahsetmiş olduğu yemek desteği konusunda henüz resmi açıklamalar ve detaylar paylaşılmış durumda değil. Detayların paylaşılması ile birlikte en güncel bilgiler son dakika haberleri olarak Haber Kredi adresinde yer alacak.

Öğrencileri sevindiren bu müjdeli habere ilişkin açıklamaların ilerleyen 10 günlük dilimde açıklanması bekleniyor.