Devlet Destekli Konut Kredilerine Yoğun İlgi! Evi Kentsel Dönüşüme Gireceklere Devlet Desteği Geldi!

Afet riski altında yer alan binaların dönüşümü için kamu bankaları devlet destekli kredi sağlıyor. İşte en uygun konur kredileri…

Kredi 31.12.2021 - 10:52 31.12.2021 - 10:52 Serhat Karaman

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında, evleri afet riski altında olan vatandaşlar için üç kamu bankası tarafından avantajlı konut kredileri sağlanmaya devam ediyor. Konut kredilerinde ayrıca faiz oranlarının yüzde 1,20’lere kadar indirilmesinin ardından tüm vatandaşların çok daha kolay ev sahibi olması sağlanıyor. 

Kentsel dönüşüm kapsamında evlerini yenilemek isteyenlere özel devlet faiz desteği vererek konut kredisi sunacak. Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank’ın güncel düşük faizli ve devlet destekli konut kredilerinden yararlanmak için belirli şartların sağlanması gerekmektedir. 

Ziraat Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi Hesaplama 

Ziraat Katılım tarafından faizsizi kentsel dönüşüm kredisi sağlanmaya devam ediyor. Devlet desteği ile gelen krediler sayesinde, evi afet riski altında olan kişilerin binalarını dönüştürmeleri için birçok farklı kapsamda kredi sağlanıyor. İlgili kanun kapsamında belirlenen kentsel dönüşüm kredilerinde, konut için yıllık yüzde 4, işyeri kentsel dönüşümü için yıllık yüzde 3 finansman desteği sağlanması hedefleniyor. 

Kar destekli olmak üzere sunulacak konut kredisi kapsamında, miktarı en fazla 200 bin TL için destek sunulur. Birden çok bağımsız bölüme sahip olanlar için kar desteği sağlanacak toplam finansman tutarı ise her bir bölüm için 200 bin TL’yi aşmamak koşuluyla 1 milyon TL olarak belirlenmiştir. 

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Faiz Oranı 

Vakıfbank’ın avantajlı konut kredilerinin yanı sıra evi kentsel dönüşüme girecek kişiler için devlet kredi faiz desteği de sağlıyor. Yüzde 1,29’dan başlayan faiz oranları ile yüzde 0,41 A sınıfı verimliliğe sahip binalar için devlet desteği sunulacak. Standart konutlarda ise yüzde 0,33 oranında bir devlet faiz desteğinden tüm vatandaşların yararlanması sağlanacak. 

Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi 

En uygun kentsel dönüşüm konut kredisi sunan Halkbank, yüzde 1,04 faiz oranı ve yüzde 0,33 devlet destek oranı ile toplamda yüzde 1,37’den başlayan faiz oranları ile konut kredisi sağlanıyor. 120 ay vade ile sağlanan kredi, devlet desteği ile kentsel dönüşüm için konut kredisi arayanlara cazip teklifler sunmaya devam ediyor. Uygun ödeme seçenekleri ve düşük faiz oranları ile devlet desteğini buluşturan bankalar, kentsel dönüşüme destek sunuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@