Geçtiğimiz haftaşlarda peş peşe açıklanan destekler arasında yerini alan prefabrik ev desteği ile vatandaşlar arsa üstüne prefabrik ev dikmek için devletten destek ödemesi alabilir hale gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından duyurusu yapılmış olan prefabrik ev desteği ile ihtiyaç sahibi vatandaşların arsa üstüne ev yapmaları i,çin devletten 75 bin TL tutarında destek ödemesi verileceği bildirilmişti.ç Gelen bilgiler kapsamında vatandaşlara yeni ev sahibi olma konusunda ümit ışığı doğarken bazı vatandaşlar ise şart ve koşullardan memnun olmadı.

Gelen destek kampanyasının herkesn faydalanabildiği bir kampanya olmaması nedeniyle dar gelirli vatandaş grubunda yer almayan vatandaşların arsa üzerine prefabrik ev yapan kişilere verilen destekten faydalanamayacağı belirtildi. Gelen yeni bilgiler kapsamında ise devlet desteğinin koşulları sonrasında bankalar tarafından prefabrik ev desteği geldiği duyuruldu.

Gelen bilgilere göre;

Kamu bankası başvuru yapanlara 7500 TL ihtiyaç kredisi verecek! Kamu bankası başvuru yapanlara 7500 TL ihtiyaç kredisi verecek!
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbnak
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • TEB

gibi pek çok banka tarafından vatandaşlara 75 bin TL tutarında prefabrik ev yapımı için ihtiyaç kredisi verileceği bilgisi verildi.

Bu yeni bilgiler kapsamında devlet tarafından sunulmuş olan prefabrik ev desteğinden faydalanamayan vatandaşların arsa üzerine prefabrik ev yapmak için devlet desteği alabilecekleri bildirildi.

PREFABRİK EV KREDİSİ NASIL ALINIR?

Prefabrik ev yapmak ve bunun için gerek özel banka kuruluşları gerekse kamu bankaları tarafından verilmekte olan kredi desteklerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar sıklıkla prefabrik ev kredisini nasıl alabileceklerini araştırıyor.

Bankalar tarafından konut kredisi olarak verilmekte olan bu kredi kampanyaları kimi zaman ihtiyaç kredisi kapsamında da değerlendirilebiliyor. Bankalar ile yapılan görüşmeler sonrasında ise konut kredisi ya da ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilip değerlendirilmemesine karar veriliyor.

PREFABRİK EV KREDİSİ NE KADAR, KAÇ TL?

Devlet bankaları ve özel bankalar tarafından verilmekte olan bu kredi kampanyalarında üst limitler kişiye göre değişiklik gösteriyor. Gelen bilgiler kapsamında ilgili bankaların sunmuş olduğu koşul ve şartların ne kadarının karşılanıyor olduğu, banka politikaları ve müşteri tipi bu kredilerden faydalanmak için gerekli görülüyor.

Gerekli görülmekte olan koşul ve şartları sağlayan kişilerin ise devlet desteği ile aynı olan 75 bin TL tutarında krediden kolayca faydalanabiliyor.