Devlet bankasından büyük destek geldi! En ucuz araba Vakıfbank 200 bin TL taşıt kredisi ile sizin olacak!

Vakıfbank tarafından gelen yeni bir duyuru ile cazip taşıt kredisi kampanyası duyuruldu. Gelen bilgiler dikkatleri üstüne topladı. 200 bin TL cazip taşıt kredisi resmen tanıtıldı!

Kredi 30.09.2022 - 19:03 30.09.2022 - 19:03 Berkay Demiröz

Otomobil fiyatlarındaki artıştan şikayetçi olan vatandaşlara müjdeli haber geldi. Devlet bankası araç alacak vatandaşların cebinden çıkacak paranın yarısını karşılayacağını belirtti.

2019 yılında başlayan pandemi sonrasında çip üretimi durmuş ve sıfır km otomobil üretimi neredeyse her marka tarafından durdurulmuştu. Öte yandan araç fiyatlarında yaşanan artışlar sonrasında vatandaşların alım güçleri büyük ölçekli olarak azalmıştı.

Otomobil fiyatlarına peş peşe gelen zamlardan en çok etkilenen ülkeler arasında ilk sıralarda ise Türkiye'nin yer alması dikkat çekti.

Sıfır km otomobil fiyatlarına gelen zamlar sonrası ikinci el pazarına yönelen vatandaşlar araç sahibi olabilmek için model araştırmaları yaptı. Ancak sıfır km otomobillerin fiyatlarında yaşanan artışlar ikinci el araç piyasasına da yansıdı ve araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar için kötü haberler peş peşe verildi.

İkinci el araç pazarında yaşanan fiyat artışları vatandaşları olumsuz anlamda etkiledi. Çok sayıda vatandaş inceledikleri ikinci el otomobilleri satın almaktan vazgeçerek araç sahibi olma planlarını ertelemek durumunda kaldı.

Son 3 yıllık düzlemde yaşanan bu problemler nedeniyle vatandaşların otomobil sahibi olmaları zorlaşırken otomotiv markaları ve banka kuruluşları tarafından da vatandaşların alım güçlerini rahatlatacak taşıt kredisi ve finansman kampanyaları duyurulmaya başlandı.

Gerek özel banka kuruluşları gerekse kamu bankaları tarafından geliştirilen taşıt kredisi kampanyaları kapsamında bir yenisi daha vatandaşlara duyuruldu. Gelen yeni kredi kampanyası Vakıfbank tarafından geliştirildi. Vakıfbank tarafından hazırlanmış olan taşıt kredisi ile çok sayıda vatandaşın kolay şekillerde taşıt kredisi kullanabilmeleri hedefleniyor.

VakıfBank İkinci El Taşıt Kredisi Koşulları

  • Kredi Tutarı: 200 Bin TL
  • Vade Süresi: 48 Ay
  • Faiz Oranı: %1,59
  • Toplam Faiz: 107.147,20 TL
  • Yıllık Maliyet Oranı: %25,82
  • Tahsis Ücreti: 1.000,00 TL
  • Kredilendirme Oranı: Yüzde 70
  • Aylık Taksit Tutarı: 6.398,90 TL
  • Toplam Ödeme: 308.147,20 TL

Screenshot_17 (1)

Bu kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlar kolaylıkla 200 bin TL tutarında taşıt kredisi çekerek kampanyadan faydalanabilecekler. Yeni gelen duyurular kapsamında vatandaşlar, Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması, internet bankacılığı, şubeler ve çağrı merkezi aracılığıyla detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@