Devlet bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranları için beklenen müjdeli haber geldi. Bir kere daha vatandaşın kötü gününde yanında olmaya karar veren devlet bankaları kara gün kredisi kampanyasını başvuruya aldı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan destek kampanyası kapsamında vatandaşlara farklı paketlerde çok sayıda nakit para desteği alabilecekleri kredi desteği açıklandı. 

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen kabine toplantısı sonrasında yeni destek kredisi paketlerini açıklamış, TESK toplantısı sonrasında yaptığı konuşmasında da kamu bankalarına faizi düşürme talimatı vermişti. Kamu bankaları beklenen duyurularını peş peşe yapmaya başlarken bu müjdeler kapsamında vatandaşlar için en uygun kredi paketleri ilan edilmiş oldu. İşte o kampanyaların detayları... 

DEVLET BANKALARINDAN DESTEK KREDİSİ! 60 AY VADELİ 50.000 TL KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapılan açıklama ile yeni destek kredisi paketi duyurulmuştu. 3 devlet bankası eş zamanlı olarak başvuru ekranını açarken beklenen destek kredisi için başvuru şartları da açıklandı. 

erdoğan yalıtım kredisi-1

Isı yalıtım kredisi paketinde evinin dış cephesini ısı yalıtımı yaptırmak isteyen ev sahipleri, apartman yönetimleri ile evine pimapen yaptırmak isteyen kişiler 60 ay vadeli kredi paketini 0,99 faiz oranı ile 50 bin liraya kadar çekebilecekler. Kredi başvurusu banka şubelerine yapılacak. Ancak söz konusu kredi paketi sadece yalıtım sözleşmesi imzalanan kuruma sözleşme ibrazı ile yapılabilecek. 

Kamu bankası başvuru yapanlara 7500 TL ihtiyaç kredisi verecek! Kamu bankası başvuru yapanlara 7500 TL ihtiyaç kredisi verecek!

emeklilere özel ihtiyaç kredisi

EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETİ İLE EN UYGUN KREDİ MÜJDESİ ONLARA GELDİ! 

Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisi paketi ile en uygun ihtiyaç kredisi müjdesi de verilirken 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi paketinde aylık taksit tutarı 776,80 TL olarak gerçekleşecek. Bu kredi paketinde emekliler 20 bin TL nakit para desteği kazanmış olacaklar. Kredi paketinden yararlanmak isteyen emekliler başvurularını Halkbank şubeleri üzerinden yapabilecekler. 

Ziraat Bankası ve Vakıfbank ihtiyaç kredisi paketinde maaş müşterisi olan kişilere yüzde 1,55 faiz oranı ile kredi verirken destek paketinden yararlanmak isteyen kişiler başvurularını şubelerin yanı sıra bankaların internet sitesi ve mobil şube uygulamaları üzerinden bankaya gitmeden yapabilecekler.