Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten bir uyarı daha geldi. Memiş yaptığı uyarılarda petrol fiyatlarına değindi.

BİM'de indirim fırtınası başladı! 21 Ekim aktüel ürünler kataloğu yayınlandı BİM'de indirim fırtınası başladı! 21 Ekim aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

Yaptığı her yeni tahminle dikkatleri üstüne çeken ünlü ekonomi uzmanı İslam Memiş yeni tahmin ve öngörüleri ile yine gündeme geldi. Memiş tarafından yapılan yeni açıklamalarda petrol fiyatlarının düşeceği bildirildi.

İşte İslam Memiş'in açıklamalarından öne çıkanlar;

"Dolarını bir hamle yaptıracak olan varsa parite üzerinden bunu dolar, sterlin, altın alarak giriş yapabilir. Bu daha mantıklı bir karar. Petrol fiyatlarındaki düşüşlere dikkat çektim, dolar endeksindeki düşüşlere dikkat çektim. Petrol ve dolar endeksindeki düşüşler önümüzdeki haftalarda çok sık konuşulacak. Petrol fiyatlarındaki düşüşler pompa fiyatlarına yansıyacak. İndirim haberlerini görmüş olacağız. İçeride dolar TL, altının ve gümüşün gram fiyatıyla alakasız olacaktır bu.

Dolar kuru 18.29-18.31 lira. Ekranlardaki fiyatlar yok. Euro/TL 18.32-18.37 aralığında. Euro/dolar paritesi 1 seviyesinden haftayı tamamlıyor. Altının ons fiyatında 1708-1729 dolar aralığını gördük. Aşağı yönlü trend kırılmadı. Psikolojik direnç 1728 dolar seviyesi. Bunun üzerinde 4 saatlik kapanışla 1740 doları kendine hedef olarak belirleyebilir. 1709 dolar üzerindeki görünümün pozitif devam edebilir ama yatay bir seyir var. Gram altın 1003 lira seviyesinde.

Gram altın TL 1015-1018 aralığında. Bu haftayı da 1000 lira altından kapatamayan gram altın var. 'Hani'ciler gördü ama. Dünyadan bihaber yaşıyorlar. Gümüş tarafında pozitif görünüm devam etti. Gram fiyatı 11 lira seviyesinde. 12 lira seviyesine kadar bir direnç var. 12 lirada kendine yeniden bir yön belirleyecek. Buradan tekrar bir hızlı toparlanma mı olacak, muhtemelen 11 lira seviyesinin altına sarkmasına çok ihtimal vermiyorum. Ne kadar kalıcı olacak hep beraber görmüş olacağız."

Düşüş beklentisini bu ifadelerle dile Getiren İslam Memiş'in açıklamaları sosyal medya platformlarında gündemin üst sıralarına oturdu.

Editör Notu: Bu haber metninde yer alan bilgi ve ifadeler ilgili uzmanın görüşüne dayalı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Oluşabilecek olumlu ve olumsuz sonuçlardan haberkredi.net adresi ve editörleri sorumlu değildir.