Denizbank’tan Yüzde 1,90 Faizli 55 Bin Lira eğitim Kredisi! Okul Masraflarına Kredi İmkanı!

Denizbank’tan velileri ve öğrencilerin yüzünü güldürecek haber geldi. Eğitim kredisi açıklandı.

Kredi 14.10.2021 - 16:02 14.10.2021 - 16:02 Göksel Sarı

Eğitim öğretim yılının açılması ile beraber eğitim masrafları da artmaya başladı. Özellikle lisans ve yüksek lisans eğitimi almak için şehir dışına çıkan öğrenciler giderleri karşılayamamaktan şikayetçi

Masraflar Çoğaldı

Şehir dışına çocuklarını eğitim için yollayan aileler ise yurt parası, servis masrafı, yemek masrafı ve okul giderleri derken bir hayli zorluklar yaşamaya başladı. Bu durumun fark eden bankalar ise hemen yeni yıla özel eğitim kredisi paketleri oluşturdu. Denizbank’ta uygun faiz ve vade oranları ile bütün bir yılın eğitim masraflarını karşılayacak limitte bir kredi paketi hazırlamış durumda.

Eğitim harcamalarınız gittikçe artıyorsa, Denizbank’ın eğitim kredisine başvurular çok kolay. Özel faiz oranı ile beraber vade koşullarını da uzun tutan banka, eğitim öğretim yılı içerisinde oluşabilecek hemen hemen tüm masrafları karşılıyor. Denizbank eğitim kredisine uyguladığı faiz oranını ise 1,90 olarak belirlendi. 36 aya kadar vade imkanı ile de kolay kredi kullanma imkanı sunuyor.

Gerekli Belgeler

Denizbank’ın 55 bin liralık eğitim kredisine başvurmak için gerekli olan belgeler ise; nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisi, gelir belgesi, öğrenci  kabul belgesi ve yerleşim belgesi olarak belirlendi. Bu belgeler ile en yakın Denizbank şubesinden eğitim kredisi başvuru yapılabiliyor.

Geri Ödeme Planı

Denizbank 10 bin liralık eğitim kredisi için farklı vade seçenekleri ile beraber örnek bir geri ödeme planı da oluşturdu. İşte uygun faizli 10 bin liralıkeğitim kredisinin farklı vadeler ile geri ödemeleri:

●Yüzde 1,90 faiz oranı ile 12 ay vadeli 10 bin liralık eğitim kredisinin aylık geri ödeme taksit tutarı 961 lira olarak hesaplanıyor.

●Yüzde 1,90 faiz oranı ile 24 ay vadeli 10 bin liralık eğitim kredisinin aylık geri ödeme taksit tutarı 545 lira olarak hesaplanıyor.

●Yüzde 1,90 faiz oranı ile 36 ay vadeli 10 bin liralık eğitim kredisinin aylık geri ödeme taksit tutarı 410 lira olarak hesaplanıyor