Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne? Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne?

Son dakikalarda gündemin en çok konuşulan konularından olan Zeytinburnu Millet Bahçesi ve Buz Adası Açılış Töreni kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan çeşitli açıklamalar geldi. Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin her geçen gün daha ileriye gittiğini de belirtti.

xe22eO-x

Millet bahçesi ve Buz Adası açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkan pek çok nokta oldu. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zeytinburnu Millet Bah.çesi ve Buz Adası açılış töreninde yapmış olduğu konuşmalardan satır başları;

MİLYONLARCA VATANDAŞ İLK KEZ EV SAHİBİ OLACAK

Toplu konutta ve kentsel dönüşümde de ilçemizde önemli adımlar attık. Biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda İlk Evim İlk İş Yerim adı ile 500 bin konut, 1 milyon arsa, 50 bin iş yeri hedefi ile yeni bir kampanya başlattık. Türkiye'ye bugüne kadar 1 milyon 170 bin sosyal konutu kazandırmış bir hükümet olarak inşallah bu kampanya ile milyonlarca vatandaşımızı ilk defa ev sahibi yapacağız.

19kk03-x

2867 KONUT VE 151 DÜKKAN İNŞASI

Ülkemizin 81 vilayetinin ve ilçelerinin her biri gibi İstanbulumuz ve Zeytinburnu'muzla bu kampanyadan hissesine düşeni alacaktır. Diğer yandan bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmaları da titizlikle takip ediyor neticelendiriyoruz.

Bu çerçevede ilçemizin Sümer Mahallesi'ndeki Sahil Park Evleri bölgesinde 2867 konut ve 151 dükkan inşa ettik. İçinde bulunduğumuz eski askeri lojmanlar bölgesindeki yapıları Başakşehir'e taşımış, yerini de ilçemiz için yeni bir nefes yeni bir hayat alanı olarak kullanılmak üzere tahsis etmiştik.

DAHA İYİYE GİDİYORUZ

Küresel ekonomide yaşanan bazı sıkıntıları aştığımız da ortadadır. Her geçen gün daha da iyiye gidiyoruz. Yarın da şu andaki sıkıntıları aşacağız.

erdoganson-ALo2_cover (1)

KONUT VE TİCARİ ALANLARIN TASARIMLARI HAZIR

Burada hizmete açtığımız millet bahçesinin yanı sıra inşasında sona gelinen 286 konut ve 14 iş yeri yapılıyor. Kendiliğinden çöken Kuran apartmanındaki hak sahiplerini de kapsayacak şekilde 160 konutun ve 49 ticari alanın inşasına başladık. Telsiz Mahallesi'nde yapımı süren 281 konutu ve 97 ticari alanı önümüzdeki yıl sahiplerine teslim ediyoruz. Merkez Efendi'nin Üsküp Semtinde 331 konut ve 100 ticari alanın mimari tasarımı yapıldı. Hak sahipleri ile varılacak uzlaşmanın ardından inşaata geçilecek.

Yavaş ilerleyen İETT Blokları alanındaki dönüşüm sürecini hızlandırıyoruz. Abdi İpekçi Spor Kompleksi'ni önümüzdeki yılın ilk yarısında inşallah tamamlıyoruz. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitemizin inşaatlarını da yıl sonuna kadar bitiriyoruz.

İşbu açıklamalar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşların bir kesimi için müjde niteliğinde olabilecek haberleri vermiş oldu. İstanbullu vatandaşlara verilen bu haberler sonrasında daha detaylı ve net açıklamaların ilerleyen günlerde resmi kurumlar tarafından yazılı duyuru ile bildirilmesi bekleniyor.