Dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 milyar liralık kredi paketi büyük heyecan yarattı. Halkbank esnaf kredisi paketleri için yapılan açıklamada gençlere de faizsiz kredi müjdesi verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan esnaf kredisi paketinde genç girişimci kredi paketi ile 300 bin liraya kadar sıfır faizli kredi verileceği ilan edildi. 

Kendi işini kurmak isteyen gençlere yönelik büyük fırsat sağlayan kampanyada kendi işini kurmak isteyen gençler yararlanabilecekler. 300 bin liraya kadar sıfır faizli kredi desteği alan gençler kendi işlerini kurarak iş hayatına atılırken kredi ödemesini ise 60 ay vadeli olarak zorlanmadan yapacaklar. Kredi başvurusu onayı alan kişiler isterlerse ilk taksit ödemelerini 12 aya kadar öteleyebilecekler. 

HALKBANK GENÇ GİRİŞİMCİ ESNAF KREDİSİ NEDİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER FAİZSİZ KREDİ ÇEKEBİLİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamasında ". Esnafımız için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vadeyle 7.5 faiz oranıyla istifade edebilecekleri 100 milyar liralık kredi kampanyası başlatıyoruz. Kredi üst limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya, işyeri edindirme ve taşıt kredisi limitini 1 milyondan 1.5 milyona yükseltiyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 12 ay ödemesiz 60 ay vadeli 250 bin TL kredi için detaylar belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 12 ay ödemesiz 60 ay vadeli 250 bin TL kredi için detaylar belli oldu

erdoğan kred iaçcıklamsa ı

Genç girişimcilerin sıfır faizli kredi limitini 100 bin liradan 300 bin liraya, yaş sınırını 30’dan 35’e çıkarıyoruz" diyerek esnafa yönelik yeni kredi paketlerini duyurmuştu. Yapılan açıklamanın ardından gözler yeni kredi paketinin detaylarına çevrilmişti. 

erdğan faizsiz kredi müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan paylaşımda yeni kredi limitleri açıklanırken aynı zamanda yeni yaş şartı da duyuruldu. Yapılan duyuru kapsamında genç girişimci esnaflara sıfır faizli yani faizsiz 300 bin liraya kadar kredi desteği verileceği ilan edilirken kredi yaş şartı da 35 olarak revize edildi. 

halkkbank girişcimi esnaf kredisi

HALK BANKASI GİRİŞİMCİ ESNAF KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Halkbank genç girişimci esnaf kredisi başvuru şartları olarak Esnaf-Sanatkâr siciline ve odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkâr niteliğindeki usta veya 30 yaşını aşmamış genç girişimci olma olarak açıklanırken dün yapılan yeni düzenleme ile yaş şartı 35'e çekilmiş oldu. Kredi başvuruları başlarken başvurusu onay alan kişilerin faiz yükünü Hazine ve Maliye Bakanlığı karşılayacak.