Türkiye'deki enflasyon oranı ve döviz kuru sürekli olarak artış göstermeye devam ederken milyonlarca asgari ücretli vatandş ve yakını ise asgari ücret zammına ilişkin araştırmalar yapmaya başladı. Asgari ücrete gelmesi beklenen zamlarla ilgili sürekli olarak yeni açıklamalar yapılırken çok sayıda vatandaş ise konuya ilişkin araştırmalar yapmaya devam ediyor.

Son olarak bugün gündeme gelen ve son dakikalarda sıkı bir şekilde sosyal medya platforlarında paylaşılmaya başlayan asgari ücret zammına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri gündemin en üst sıralarında yerini aldı. Gelen bilgiler kapsamında asgari ücretli vatandaşların sevineceği öğrenildi.

Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından asgari ücret zammına ilişkin açıklamalar yapıldığı ve Cumhurbaşkanı'nın konuya ilişkin talimat verdiği öğrenildi.

BU BÖYLE OLMAZ!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılmış olan açıklamalar kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde düzenlenen kabine toplantısında asgari ücret zammına değindiği ve talimat verdiği öğrenildi. "Arkadaşlar bu böyle olmaz. Asgari ücreti güncellememiz lazım." dediği belirtilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin Bakan Varank tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmiş olan talimatı açıklayan Bakan Varank şu ifadeleri kullandı;

"Cumhurbaşkanımız kabineyi topladı, dedi ki 'Arkadaşlar bu böyle olmaz. Asgari ücreti güncellememiz, asgari ücrete zam yapmamız lazım ki sabit sabit gelirli vatandaşlarımız bu enflasyon altında bu kadar ezilmesinler.' 1960'lardan beri asgari ücret uygulaması bu ülkede var. Bu ülke enflasyonu ilk defa mı görüyor? 2000 yılından önceyi bir değerlendirin. Yüzde 80, yüzde 200 enflasyonları yaşadık ama o zaman hiçbir iktidar 'Temmuz ayında enflasyonu güncelleyeyim, emekçi kardeşlerimizin biraz olsun işlerini kolaylaştırayım' demedi ama biz bunu dedik, enflasyona ezdirmemek için asgari ücreti güncelledik. Ocak ayında da inşallah sabit gelirli vatandaşlarımızın işine yarayacak bir zammı onlara yapmış olacağız. Emekçilerimizin hakkını vermek için de gayret göstereceğiz."

Müteahhitlere ayrı ev alacaklara ayrı kötü haber! Ekim ayı ince kalın inşaat demiri fiyatları belli oldu! Müteahhitlere ayrı ev alacaklara ayrı kötü haber! Ekim ayı ince kalın inşaat demiri fiyatları belli oldu!

Bakan Varank tarafından yapılmış olan bu açıklama sonrasında vatandaşların beklediği haber duyurulmuş oldu. Asgari ücret tutarlarından şikayetçi olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bu haber ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.