Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme dair çok önemli açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından pek çok nokta öne çıkan açıklamalar arasında yerini aldı.

Bugün Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecek TÜGVA 5. Olağan Genel Kurulu ve 6. Gençlik Buluşması öncesi konuşmalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda pek çok nokta dikkat çekti.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş hakkında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan;"Rusya-Ukrayna arasındaki savaşta arabulucu rolünü oynayan ülke Türkiye. Türkiye tüm bu olaylar karşısında yıprandı mı tam aksine. Şu anda Avrupa'da herkes tutuşmuş vaziyette 'Acaba bu kış nasıl geçecek?'. Elhamdülillah biz bütün hazırlıklarımızı yaptık. Derdimiz şu anda daha uygun fiyatlarla biz vatandaşımıza doğal gazı nasıl ulaştıracağız bunun gayreti içerisindeyiz." ifadelerini kullanarak Türkiye'nin kış hazırlıklarından bahsetti.

Ak Parti yönetiminden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret ile ilgili de konuşma yaptı. Erdoğan; "AK Parti iktidarı zulme rıza göstermez, zulmedilmesini asla istemez. Derdimiz şu an itibarıyla inşallah aralık ayındaki yapılacak olan yeni değerlendirmelerle asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak. Biz bunun için varız. Yolsuzlukların, rüşvetin, yoksulluğun olmadığı, olmayacağı bir Türkiye'yi biz hallederiz. Şu an itibarıyla da onun hazırlığı içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

"Okullar açılınca sıraların üzerinde kitaplarınızı buldunuz mu? Bundan önce böyle bir şey var mıydı? Biz kırtasiyeci dükkanlarında kitap bulamazdık kitap, defter bulamazdık defter. Biz bu derdi çektik, bizim evlatlarımız çekmesin dedik. En ideal okulları yapalım, sıraları hazırlayalım, yavrularımız okula gidip hazırlıkları yapsınlar dedik." ifadelerini kullanarak kırtasiye yardımlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları dikkat çekti.

Kamu personel alımında yeni gelişme! Belediye zabıta alım ilanı yayımladı Kamu personel alımında yeni gelişme! Belediye zabıta alım ilanı yayımladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrasında asgari ücretin hangi yönde seyredeceği merak konusu oldu.