Son dönemlerin en popüler inşa modellerinden olan prefabrik evler, gerek kolay kurulumu gerek minimum çevre zararı gerekse betonarme yapılara göre oldukça uygun fiyatları ile dikkatleri üstüne toplamaya devam ediyordu ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımı gündeme bomba gibi düştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla yapmış olduğu paylaşımda prefabrik ev yapan kişilere 150 bin TL tutarında ödeme yapılacağı bildirildi. Çok sayıda vatandaş için büyük önem taşıyan bu duyuru sonrasında detaylar merak konusu oldu. "Müjdelerimiz var" başlığı ile yapılan paylaşımın ardından pek çok kişi konuya ilişkin detay araştırmaları yapmaya başladı.

Geçmiş dönemlerde 40 bin TL tutarında gerçekleştirilen destek ödemelerinin artık 150 bin TL tutarına yükseltildiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan paylaşım ile resmen duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımı sonrasında pek çok kişi ise arsa alıp prefabrik ev yapanların destek ödemesi alıp alamayacaklarını araştırmaya başladı. Peki; prefabrik ev yapanlara verilen bu destek kampanyasından kimler, nasıl faydalanabilir?

PREFABRİK EV YAPANA 150 BİN TL DESTEK ÖDEMESİ

Temel ihtiyaçlar arasında yer alan barınma ihtiyacına destek olmak amacıyla devlet tarafından verilmekte olan ödenekler artırılıyor. 2023 yılına girmeden hemen önce peş peşe gelen destekler ve kampanyalar ile vatandaşların ihtiyaçlarının kolay bir şekilde karşılanması için devlete bağlı kurumlar harekete geçiyor. 

Son olarak yeni yapılan destek duyurusu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan barınma yardımlarında yapılan artışları vatandaşlara bildirdi. Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı; 

"Aile Destek Programı’nın da kapsamını geliştirerek bütçesini 15 Milyar TL’den 40 Milyar TL’ye yükseltiyoruz. Sosyal yardımlara ilave destekler getiriyoruz. Bu yeni uygulamaların hayırlı olmasını diliyorum"

Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla yapmış olduğu paylaşımda tutarlar şu şekilde belirtildi;

Sosyal yardım alan vatandaşlara

  • Prefabrik Ev Yapımı Yardımı: 40 Bin Liradan, 150 Bin Liraya
  • Betonarme Ev Yapımı Yardımı: 70 Bin Liradan, 200 Bin Liraya
  • Ev Onarım Yardımı: 25 Bin Liradan 75 Bin Liraya
  • Öksüz- Yetim Yardımı: 30 Liradan 600 Liraya
  • Eşi Vefat Eden Kadınlara Yapılan Yardım: 500 Liradan 1.000 Liraya
  • Çoklu Doğum Yapan Muhtaç Aile Desteği: 215 Liradan 400 Liraya
  • Şartlı Sağlık Yardımı: 215 Liradan 400 Liraya

Yükseltildi.

rte-prefabrik

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmış olan bu destekten çok sayıda vatandaş faydalanmak istese de yalnızca muhtaç durumda olan kişilerin faydalanabileceği bildirildi.

20 Ekim perşembe A 101 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı! Televizyondan telefona, yazıcıdan buzdolabına hepsi çok ucuz! 20 Ekim perşembe A 101 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı! Televizyondan telefona, yazıcıdan buzdolabına hepsi çok ucuz!

İkamet ettiği evi oturulamayacak kadar sağlıksız, bakımsız ve eski olan ayrıca hane halkı toplam geliri 1.833 TL'den az olan kişiler bu yardıma başvuru yapabilecek olup, yaşlı, engelli, dul, tek ebeveynli aile gibi şartların da karşılanması gerekli kabul ediliyor.