Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 12 ay ödemesiz 60 ay vadeli 250 bin TL kredi için detaylar belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 12 ay ödemesiz 60 ay vadeli 250 bin TL kredi için detaylar belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından açıklanan kredi müjdelerinin detayları açıklanmaya devam ediyor. 100 milyar liralık dev kredi paketi milyonlarca kişiyi heyecanlandırırken kredinin başvuru şartları ve faiz oranları ile geri ödeme şartları da merak konusu olmuştu. Konu hakkında bir açıklama daha geldi ve bu seferde kredi borcu olan milyonlarca kişiye borç kapatma kredisi müjdesi geldi! 

Ekonomide yaşanan  dalgalanma nedeni ile milyonlarca kişi borçlarını ödemekte zorlanmaya başlarken bankaların borç kapatma kredisi kampanyaları da yakından takip edilmeye başlanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan resmi açıklama ile kredi borcu nedeniyle takibe düşen kişilere Halkbank üzerinden 6 ay ertelemeli borç kapatma kredisi verileceği müjdesi verildi. 

BORCU OLAN ESNAFA KREDİ MÜJDESİ 2022!

Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kredi paketi ile milyonlarca kişiye müjdeli haber verilmişti. Yapılan açıklama sonrasında milyonlarca kişi kredi başvuru koşullarını araştırmaya başlarken bir kredi müjdesi de borcu olan esnaflara geldi.

borç kapatma kredisi müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında "Genç girişimcilerimizin sıfır faizli kredi limitini 100 bin liradan 300 bin liraya yükseltirken, yaş sınırını da 30'dan 35'e çıkartıyoruz. Halkbank'tan kredi kullanıp da takibe düşen esnaflarımıza 6 aya kadar geri ödemesiz 36 aya kadar vadeli yüzde 4 faizli krediyle borcunu tasfiye imkanı sağlıyoruz. Tüm bu kolaylıkların esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum" diyerek 36 aya kader vadeli ve 6 ay ertelemeli borç kapatma kredisi vereceklerini ilan etti. 

erdğoan-kredi-müjdeis

ESNAFA KREDİ MÜJDESİ SON DAKİKA! BORÇ KAPATMA KREDİSİ KİMLER ÇEKEBİLİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Verilen kredi müjdesi özel bankalarda faiz oranlarının tavan yaptığı bir dönemde düşük faiz oranı ile borçlanma imkanı sunması nedeni ile büyük yankı uyandırırken kredi paketinde başvurular Halkbank üzerinden alınabilecek. 6 ay ertelemeli borç kapatma kredisi yıllık yüzde 4 aylık ise yüzde 0.34 faiz oranı ile sunulurken kredi paketinden yararlanmak isteyen kişiler hakkında paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Halkbank’tan kredi kullanıp takibe düşen esnafımıza borcunu tasfiye imkânı sağlıyoruz" diyerek söz konusu kredi paketinden sadece Halkbank üzerinden kredi çeken esnafların yararlanabileceğini duyurdu.