Geride bıraktığımız yıldan itibaren popülerliğini yitirmeyen ve hergün gündemin üst sıralarında yer alan EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar konusuna ilişkin yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Gelen son açıklamanın Cumhur İttifakı tarafından yapılmış olması ise dikkat çekti. 

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay tarafından yapılan açıklama ile EYT için tarih verilmiş oldu. Konu ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Akçay'ın açıklamaları dikkat çekti.

Son bir yıldır sürekli olarak ekonomi ve finans gündeminin üst sıralarında yer alan EYT konusu ile ilgili yaşanan gelişmeler son bulmuyor. Sürekli olarak yeni gelişmelerin yaşandığı EYT konusunda vatandaşlara yeni bilgiler de verilmeye devam ediyor.

Pek çok siyasi, bürokrat ve ekonomist tarafından konuya ilişkin açıklama ve öngörü paylaşımları hız kesmeden yapılırken son olarak Cumhur İttifakı'ndan gelen açıklama olayların seyrine farklı bir yön verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar

Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın içerisinden MHP Grup Başkanvekili tarafından gelen yeni açıklamalar ile EYT konusunda yeni bir döneme girildiği belirtildi.

Grup Başkanvekili Erkan Akçay tarafından yapılan açıklamalarda tarihler bir bir verildi. Öte yandan Meclis'te yapılmakta olan çalışmalar ve sözleşmeli personellerle ilgili de konuşan Erkan Akçay tarafından yapılmış olan açıklamada "En kötü ihtimalle" ifadesi dikkat çekti.

"Sözleşmeli personele ilişkin düzenlemeyi Ekim ayı içerisinde yapacağız." diyen Akçay konuyu EYT'ye getirdi ve "EYT ile ilgili çalışmaların da Kasım ayı içerisinde Meclise gelmesini bekliyoruz. En geç aralık ayının sonunda, en kötü ihtimalle yeni yılın ilk haftası Meclis'ten EYT geçer. Ama biz, aralık ayının son günlerinde bunu yasalaştırmayı hedefliyoruz. Hedefimiz, yeni yıla EYT'lilerin sorunlarını çözmüş şekilde girmek." ifadelerini kullandı. Cumhur İttifakı ve MHP'nin konuyu sahiplendiğini ve gerekli çalışmaların gerçekleştirildiğini belirten Akçay "Cumhur İttifakı ve MHP olarak konunun sahibiyiz, gereken çalışmaları yapıyoruz. Gereken katkıyı da veriyoruz. İnşallah Genel Başkanımızın da dediği gibi EYT defterini, bu yasama yılında, bir daha açılmamak üzere, en iyi şekilde çözerek kapatacağız. Vatandaşlarımız EYT ile ilgili resmi açıklamaları dikkate alsın. Sosyal medyada kara propaganda yapmak isteyenlere, aklı sıra muhalefet yapmak isterken kafa karışıklığı yaratanlara asla itibar etmesin." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Akçay'ın bu açıklaması sonrasında EYT için şimdiye kadarki en net tarih verilmiş oldu. Emekliler tarafından sıklıkla aratılan konu kapsamında cevaplar farklı isimler tarafından sürekli olarak gelmeye devam ediyor. Yeni gelen bilgiler ise en son haberler olarak Haber Kredi adresinde yer alacak...