Coinbase Rusya Hakkında Kritik Açıklamayı Yaptı! Bitcoin, Ethereum ve Altcoinlerde Kritik Seviyeler Görülüyor!

Dünyanın önde gelen kripto borsası Coinbase’den Rusya hakkında kritik bir değerlendirme geldi. Kripto paralarda belirsizlik hakim!

Ekonomi 04.03.2022 - 17:34 04.03.2022 - 17:34 Serhat Karaman

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Rusya’ya karşı alınan yaptırım kararlarının ardında rublede görülen sert düşüşün birçok Rus vatandaş için kripto paraların önemeni artırdığı ifade edildi. Rus vatandaşların geçimini kripto paralar ile sağlamaya başladığını ifade eden Armstrong, herhangi bir yaptırım kararı alınmadığı sürece Rusların hesaplarını yasaklamayacaklarını belirtti. 

Coinbase CEO’sundan gelen bu açıklama sonrasında piyasalarda hareketlilik dikkat çekiyor. Savaşın başladığı ilk günlerde sert düşen Bitcoin ve altcoinler, hafta başından itibaren hayata geçirilen birçok yeni yaptırım kararı sonrasında kripto paralarda olumlu etki yaratmıştı. 4 Mart Cuma günü itibariyle hafta kapanışında ise riskli bir seyir görülmeye devam ediyor. 

Kripto Paralar Rusya İçin Önem Kazandı!

Haber

Dünyanın önde gelen iki kripto borsası tarafında Rusya’ya karşı şuan için tek taraflı bir yaptırım uygulanmayacağı ifade edildi. Coinbase Üst Yöneticisi Brian Armstrong ve Binance sözcüsü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında birçok yatırımcı ise piyasalarda bu durumun ne yönde bir etki yaratacağını araştırmaya başladı. Özellikle en büyük hacimli işlemlerin Rusya’da yapılması nedeniyle olası bir yaptırım kararı piyasaları olumsuz etkileyebileceği aktarılıyor. 

Ethereum Bitcoin Ardından Sert Düştü! 

4 Mart Cuma itibariyle güne kötü bir seyirle başlayan Ethereum, son 24 saatte yüzde 6’nın üzerinde değer kaybederek 2 bin 717 dolar seviyesine kadar geriledi. Hafta başından bu yana yukarı yönlü hareket eden Ethereum, Bitcoin’de yaşanan fiyat dalgalanmaları ile benzer bir hareket yaşamaya devam ediyor. 

Bitcoin Kaç Dolar?

Piyasa değeri en yüksek kripto varlık olan Bitcoin bir süredir 40 bin dolar seviyelerini test etmeye devam ediyor. Yeni güne 41 bin 123 dolar seviyesinde başlayan Bitcoin, son 24 saatte yüzde 5,33 seviyesinde bir değer kaybetti. Sert fiyat dalgalanmaları nedeniyle yatırımcılar ise endişeli olarak piyasaları takip etmeye devam ediyor. 

Piyasalarda görülen yüksek volatilite nedeniyle riskin yüksek olduğunu ifade eden uzmanlar, Bitcoin ve Ethereum dışında diğer birçok altcoinde de belirsizlik durumunun hakim olduğuna işaret etti. 

‘’Haberkredi.net yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığı yapmakla yetkili değildir. Haberkredi.net uzmanların güncel yorumlarını paylaşmaktadır. Yatırım danışmanlığı sadece yetkili kuruluşlar tarafından yapılır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@