2022 yılının son çeyreğine girilmişken devlet tarafından verilen destekler bitmek bilmiyor. Son olarak gelen bilgiler kapsamında vatandaşlara devletin vermiş olduğu destekler tekrar hatırlatıldı.

2023 yılı öncesinde verilmeye devam eden ya da verilmeye başlanan devlet destekleri arasında dikkat çeken bir destek ise çocuklu ailelere verilen destek ödemesi oldu.

SED adı altında verilen devlet destekleri milyonlarca vatandaş için büyük önem taşırken Ekim ayı SED öçdemeleri ile ilgili çeşitli sorular da son günlerde arama motorlarında sıkı bir şekilde aratıldı. Gelen son bilgiler kapsamında SED ile çocuk sahibi olan ailelere 2 bin 500 TL tutarında devlet destek ödemesi yapılacağı belirtildi.

Peki; devlet tarafından verilmekte olan SED nedir, ne zaman ödenir, Ekim ayı SED ödemeleri yattı mı? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası haberin devamında, Haber Kredi adresinde...

SED ÖDEMESİ NEDİR?

Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayacak olan ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından verilen destek ödemesidir.

Yaşamlarını sürdürmekte güçlük çeken aileler için verilmekte olan bu tutarın Ekim ayı için hesaplara yatırılıp yatırılmadığı ise pek çok kişi tarafından sıkı bir şekilde araştırılıyor. Peki; Ekim ayı SED ödemeleri yatırıldı mı?

EKİM 2022 SED ÖDEMELERİ YAPILDI MI?

Ekim ayı içerisinde ihtiyaç sahibi çocuklu aileler için yapılması beklenen SED ödemelerinin yatırılıp yatırılmadığı ise vatandaşlar için büyük merak konusu.

Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı

Ekim ayı içerisinde ödmeesi yapılacak olan SED ödemelerine ilişkin henüz bir gelişme yaşanmadı. Yarın yani Pazar günü itibarıyla Ekim ayı ilk haftası tamamlanmış olacak ancak henüz SED ödemelerine ilişkin bir gelişme yaşanmadı.

“Aile kavramına çok değer veriyoruz ve aileleri desteklemeye devam ediyoruz. Çocuklarımızın ailelerinin yanında büyümelerini istiyoruz. Bunun için de devlet olarak ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik destekler sağlıyoruz. Çocuklar ekonomik nedenlerden dolayı ailelerden kopmasınlar diye çeşitli önlemler alıyoruz. Bakanlığımızın SED hizmeti de bunlardan birisidir. Bunun ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının temel gereksinimleri ve eğitim masraflarını karşılayabilmeleri için her ay SED ödemesi yapıyoruz.”

İfadeleri ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulmuş olan SED ödemeleri için önümüzdeki haftalarda harekete geçilmesi bekleniyor.