Fransız menşeili otomotiv firması tarafından geliştirilen yeni otomobil modeli dikkatleri üstüne çekiyor. Citroen markası tarafından üretilen yeni elektrikli otomobil modeli Citroen e-C4 modelinin Türkiye fiyatı belli oldu.

Son dönemlerde neredeyse her otomotiv markası tarafından peş peşe gelen elektrikli otomobil duyuruları dikkatleri çekiyor ve çok sayıda vatandaş uygun koşullar altında elektrikli otomobil sahibi olmak istiyordu.

citroen-e-c-4-en-ucuz-araba (1)

Ancak bu otomobillerin üretim maliyetleri ve küresel enflasyon dünya çapında otomobil fiyatlarını görece yüksek bir seviyede tutsa da özellikle ülkemizde bu otomobiller oldukça yüksek rakamlardan pazara sürüldü. Gelen pek çok ynei otomobil modelinin fiyatı vatandaşların elektrikli otomobillerden uzaklaşmasına sebep olurken Fransız devi Citroen'in yeni elektrikli otomobil modeli dikkatleri üstüne çekti. Gelen son bilgiler kapsamında bu otomobil modelinin Türkiye pazarında alıcı bulacağı fiyatı belli oldu.

CITROEN E-C4 TASARIMI

Citroen markası tarafından üretilen model crossover ismi verilen kasa tipi ile dikkatleri üstüne çekerken öte yandan oval hatlara sahip aracın kasasının üzerinde yer alan keskin ve çizgisel hatlar ise araca daha agresif ve daha keskin bir görünüm verilmesini sağlıyor.

citroen-e-c-4-en-ucuz-araba (2)

Aracın alt kısımlarında son yıllarda çıkan Citroen modellerinde görmeye alışkın olduğumuz siyahplastik trimlerin yer alması ise aracın çift renkli bir görünüm kazanmasına sebep oluyor. Ön tarafta bulunan çizgisel led aydınlatma hem sinyal farı olarak kullanılabiliyor hem de aydınlatma ve görünüme katkı sağlıyor. Çizgisel far tasarımının altında yer alan büyük ebatlı asıl far ve en alt kısımdaki sis farı aydınlatmaları ile otomobil ön taraftan başarılı bir aydınlatma sunuyor.

İç kısmında yine köşeli hatların hakim olduğu Citroen e-C4 modelinde üç kollu bir direksiyon ve bu direksiyonun hemen arkasında dijital kadran yer alıyor. Araçta düğme ve buton az miktarda bulunurken tam ortada yer alan köşeli bir yapıya sahip multimedya ekranı da dikkatleri üzerine topluyor.

Garanti Bankası duyurdu müşterilerine 1000 TL verecek! Son gün 31 Mart Garanti Bankası duyurdu müşterilerine 1000 TL verecek! Son gün 31 Mart

citroen-e-c-4-en-ucuz-araba (4)

Arka kısmında alt plastik trimlerin büyük ebatlı olarak kullanılması dikkat çeken otomobilin far tasarımı yine ön kısımda olduğu gibi bir çizgisel ve bir de tam boyutlu olmak üzere ikiye ayrılıyor.

citroen-e-c-4-en-ucuz-araba (3)

ELEKTRİKLİ CİTROEN E-C4 TÜRKİYE FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Yüzde 100 elektrikli olarak piyasaya sürülen Citroen modelinin özelliklerinin dikkat çekiyor olmasının yanı sıra fiyatı da dikkatleri üstüne toplamayaı başarıyor. Otomotiv alanında gazeetecilik yapan sektörün tecrübeli ismi Emre Özpeynirci tarafından yapılmış olan açıklama ile Citroen e-C4 marka model otomobilin lansman fiyatının 786 Bin TL olduğu öğrenildi. Araç bu fiyatı ile Türkiye'nin en ucuz tam elektrikli otomobil modeli oldu.