Yerli ve milli üretim yapan ve dünya çapında ürünlerini pek çok ülkede raflara sokan marka Ülker'in ürettiği bazı atıştırmalık ürünler, halk arasındaki ismi ile abur cuburların fiyatlarındaki artış pek çok kişiyi bu yıl içerisinde kötü etkiledi.

Geçtiğimiz yıllarda çok uygun fiyatlara satışa sunulan o ürünlerin fiyatlarını görenler şok oldu. Türkiye'de üretimlerini yapan yerli atıştırmalık gıda üreticisi Ülker'in oldukça uygun fiyatlardan satış yaptığı mağazaları gündeme geldi.

Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi

Bir sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılan görüntülerde kilogram hesabı ile satışların gerçekleştirildiği ve fiyatların oldukça uygun olduğu Ülker mağazası dikkat çekti.

Son dönemlerde enflasyon artışı , döviz kurundaki yukarı yönlü tırmanış ve küresel ölçekli ekonomik problemler her alandan ürün, mal ve hizmetlerin fiyatlarına doğrudan etki etti. Bu bağlamda alk arasında abur cubur olarak adlandırılan atııştırmalık hazır gıda ürünleri de büyük ölçekli zamlar ile karşı karşıya geldi. Raflarda yerini alan çikolata, şeker ve bisküvi gibi ürünlerin fiyatlarına gelen zamlar sonrasında pek çok kişi atıştırmalık alışkanlıklarını kısıtlamak durumunda kaldı. Geçtiğimiz yıllarda kuruş üzerinden raflarda yerini alan bazı ürünler ise 2 haneli tutarlara ulaşmış durumda.

Atıştırmalık ürünlerin fiyatlarında yaşanan artışlar dikkat çekerken Ülker markasına ait bir mağazanın içinden kaydedilen görüntüler görenleri şoke etti. Bir sosyal medya fenomeni tarafından kaydedilen görüntülerde Ülker markasına ait ürünlerin oldukça uygun fiyatlardan satışa sunuluyor olduğu gösterilen videoda kilogram hesabı ile satış yapıldığı görüldü.

ÜLKER SHOP İNDİRİMLİ SATIŞ

Ülker markasının fabrika satış mağazası olan Ülker Shop isimli mağazalarda markanın atıştırmalık ürünlerinin uygun fiyatlardan satışa sunuluyor olduğu görüldü.

Sosyal medya fenomeni olan Gizem Özdemir tarafından yayınlanmış olan VİDEODA Ankara Akyurt'ta bulunan Ülker Shop isimli mağazada kaydedilen görüntülerde ürünlerin uygun fiyatlara satıldığı belirtildi. Videoda görülen Ülker Shop'ta bazı ürünlerin yalnızca ambalaj hatalı üretim olduğu için uygun fiyatlardan satışa sunulduğu görüldü. Yapılan video paylaşımında ürünlerin ambalaj hatalı olarak yeni üretilmiş olan taze ürünlerden olduğu ve kilogram hesabı ile satıldığı belirtildi.