CEPTETEB Marifetli Hesap'tan Yüksek Hoş Geldin Faizi

TEB'in en çok kazandıran mevduat hesap türü Marifetli Hesap ile yüksek Hoş Geldin faizleri uygulanacağı duyuruldu. En yüksek gecelik faiz oranları ve hoş geldin faizi…

Finans 18.11.2021 - 14:47 18.11.2021 - 14:47 Serhat Karaman

Birikimlerini vadeli hesap ile değerlendirmek ve yüksek faiz oranlarından yararlanmak isteyen tüm vatandaşla CEPTETEB Marifetli Hesap kampanyasından yararlanarak %16,50 hoş geldin faizini kullanabilecek. Günlük vadeli olarak çalışan hesap türü kapsamında her gün anapara ve faizin değerlenmesi sağlanarak birikimleri için vatandaşların en cazip oranlardan yararlanmaları hedefleniyor. Bankaların son dönemde hoş geldin faiz oranlarında ve 32 gün mevduat faiz oranlarında yüksek oranlar uygulamaları vatandaşları memnun etmeyi başardı.

TEB Marifetli Hesap Faiz Hesaplama

CEPTETEB Marifetli Hesap kampanyası kapsamında hesap açılış işlemlerini tamamlayan yeni müşteriler için %16,50 hoş geldin faizi uygulanacak. Birikimlerini yüksek faiz oranları ile değerlendirmek isteyen tüm vatandaşların CEPTETEB Marifetli Hesap türünden yararlanması mümkündür. Sıfır bakiye ile açılabilecek hesap kapsamında en az 2 bin TL alt limitlerde yapılacak yatırım sonrasında faiz avantajlarından yararlanılması mümkün hale gelmektedir. Bu sayede para aktarımı yapana kadar hesap açma işlemlerini çok önceden yapabilme fırsatı sağlanmıştır. Marifetli Hesap’a bağlı olarak vadesi hesap bakiyesi için günlük kontrolü sağlanıp ek faiz verilmesi için oranlar da takip edilmektedir.

Mevduat Faiz Oranları Artmaya Devam Ediyor

TEB başta olmak üzere birçok kamu ve özel banka tarafından güncel olarak hoş geldin faizlerinde yenilikler ve vadeli mevduat hesapları faiz oranlarında değişiklikler yapılmaya devam ediyor. EN yüksek 32 günlük mevduat faizi veren banaklar arasında yaşanan bu çekişme ise birikimlerini TL mevduat hesaplarında değerlendirmek isteyen vatandaşlar için birçok yönden avantaj sağlamaktadır.

TEB Marifetli Hesap kapsamında açılacak vadeli hesap ile %16,50 hoş geldin faizi uygulanması planlanıyor. Kolayca bankanın dijital kanalları üzerinden Marifetli Hesap’a başvurularını yapan ve en az 2 bin TL olmak üzere faizlerden yararlanmak için gerekli miktarda bakiye aktarımı yapılmasının ardından günlük en cazip faiz oranlarından yararlanılması sağlanacak. Bankların yüksek hoş geldin faizlerini duyurmasının ardında vatandaşların mevduat hesaplarına ilgilerinde de artış yaşandığı kaydediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@