Cep Telefonu Alacaklara Güzel Haber! Telefonlara KDV İndirimi Geldi

Cep telefonu alacaklar için uzun zamandır istenen güzel haber sonunda geldi. Cep telefonlarına KDV indirimi müjdesi verilirken, hangi telefon ne kadar inecek merak konusu oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Cep telefonu satışlarını olumlu etkileyecek güze haber geldi. Resmi Gazete’de yayınlanan yeni bir haber sonrasında telefonlar üzerinde olan yüzde 18 oranındaki KDV’nin yeni dönemde indirilmesine karar verildi. Yapılan indirim yüzde 1’e kadar düştü.

Cep telefonu ve benzeri teknolojik ürünlerin ikinci el olarak satıldıktan sonra tamamen yenilenip yeniden ekonomiye kazandırılması için yürütülen çalışma sonrasında yeni bir karar daha alındı. Sürecin desteklenmesi için KDV oranlarının düşürülmesine karar verildi. Peki hangi telefonlar için indirim geçerli olacak?

KDV ORANINDA BÜYÜK İNDİRİM YAPILDI!

KDV oranı cep telefonu ve benzer teknolojik ürünler için yüzde 18 olarak uygulanıyordu. Bununla birlikte Cumhurbaşkanı imzası ile bugün yayınlanan yeni bir karar sonrasında, sektörün sorunları ve önerileri de dikkate alındı ve sonucunda yüzde 18 olarak KDV oranı yüzde 1 olarak açıklandı.

Yenilenmek üzere düzenlenen cep telefonlarının sonrasında yeniden sertifikalandırılarak yenilenmiş ürün garantisi ile birlikte piyasaya sürülecek olmasının ardından satışların artırılması için yeni bir teşvik verildiği öğrenildi.

YENİLENMİŞ İKİNCİ EL TELEFONLARA İNDİRİM GELİYOR!

Cep Telefonu Alacaklara Güzel Haber! Telefonlara KDV İndirimi Geldi2

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği Başkanı Mustafa Kemal Turnacı konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. İkinci el telefonların yenilenmesinin ardından ülke ekonomisine yeniden kazandırılması ve verimli bir şekilde işletilmesi için gerekli çalışmaların yapılması adına KDV oranlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğine vurgu yapmıştı.

Yakın zamanda yapılan görüşmeler sonrasında sektörün taleplerine yanıt veren hükümet KDV indirimini açıkladı. KDV indirimi fiyatlara da yansıyacağı için yenilenmiş sıfır ayarında telefonların daha uygun fiyata satışa sunulması bekleniyor. Yakın zamanda fiyatlara nasıl yansıyacağı da belli olacak.

HABERİ PAYLAŞ: