LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı

Art arda gelen zamlardan en çok etkilenen şeyler arasında gıda ve market ürünleri yer almıştı. Market rafları vatandaşın cebini yakarken özellikle de yağ fiyatları vatandaşı zor duruma sokmuştu. Öğün fark etmeksizin en sık kullanılan şeylerden birisi olan yağ, tüm yemeklerin yapımında ihtiyaç listesinin başında gelirken vatandaşlar 2022 yağ fiyatlarını merak etti. Peki en ucuz yağ hangi markette? 2022 Yağ fiyatları, yağ fiyatları ne kadar? 

Artan dolar kuru ve enflasyon nedeniyle birçok şeyin fiyatına zam gelirken vatandaşlar özellikle de en uygun fiyatlı yağı araştırmaya başladı. Yağ fiyatlarının git gide daha da artmasının ardından vatandaş kullanımında tasarrufa gitmişti. Yağ fiyatları artarken Carrefour'un 1 litre yağı 27 TL.ye satması vatandaşın yüzünü güldürdü.

2022 GÜNCEL YAĞ FİYATLARI

Yağ fiyatlarının oldukça artmasının ardından vatandaş en uygun yağı satan market araştırmasına başladı. Yağ fiyatlarını incelemek üzere tüm marketleri tek tek ziyaret edemeyen vatandaşlar için marketlerin yağ fiyatlarını derledik, topladık. Peki 2022 yağ fiyatları ne kadar? En ucuz yağ markası hangisi? En ucuz yağ hangi markette? 

yag-fiyatlari (1)

Gelen zamlar sigara, alkol, meyve, sebze, doğalgaz, elektrik ve diğer birçok şeyi etkilerken özellikle de market raflarına yansımıştı. Market raflarındaki pahalılığın ardından vatandaşlar yağ fiyatlarını merak etti. Bugün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranının yağ fiyatlarına yansıyıp yansımadığı merak konusu olurken en uygun yağın hangi markette satıldığı merak edildi. 

A-101 YAĞ FİYATLARI

A101 marketlerde 5 litrelik ayçiçek yağı satış fiyatı 116 lira ve 175 lira arasında değişim göstermektedir.

BİM YAĞ FİYATLARI

En çok tercih edilen ayçiçek yağı 5 litre yağ fiyatı 155 TL'dir.

ŞOK YAĞ FİYATLARI

ŞOK marketlerde 5 litrelik ayçiçek yağı satış fiyatı 147-160 lira arasında değişim göstermektedir. 

MİGROS YAĞ FİYATLARI

Migros 5 lt Ayçiçek Yağı 135 TL.