Burs Arayan Öğrencilere Müjde! Hangi Kurum Ne Kadar Burs Veriyor?

Okulların açılması ile birlikte maddi destek arayan öğrenciler bu süreçte burs araştırması yapmaya başladılar. Bunun üzerine kurumlar verdikleri burs desteklerini açıkladılar.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Üniversitelerin uzun zaman sonra yüz yüze eğitime geçmelerinin ardından milyonlarca öğrenci için maraton başladı. Eğitim öğretim yılında maddi açıdan sıkıntı yaşamak istemeyen ve maddi durumu yetersiz olduğu için sıkıntı yaşayan öğrenciler için burs imkanı hazırlandı.

Pek çok kamu kuruluşu, özel şirketler ve dernekler başarılı olan öğrencilere burs vermeye devam ediyor. Binlerce öğrenci de bu süreçte kendileri için en doğru bursu araştırmaya devam ediyorlar.

Öğrencilere verilen burslar genellikle 9 ile 10 ay aralığında nakit olarak veriliyor. Ancak bir an önce başvurunun yapılması gerekiyor. Pek çok kurum için başvuru süresi dolmak üzere. Peki hangi kurumlar burs veriyor?

ANADOLU VAKFI BURSU

Burs Arayan Öğrencilere Müjde! Hangi Kurum Ne Kadar Burs Veriyor?

Maddi destek bekleyen öğrenciler için devlet üniversiteleri ya da özel üniversitelerin tam burslu başarılı öğrencileri başvuru gerçekleştirebiliyorlar. Yılın 9 ayı burs desteği veriliyor. Miktar değişiklik gösteriyor.

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI BURSU

İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ illerinde üniversitelerin mühendislik fakültelerinde öğrenim gören maddi durumu kötü öğrenciler için veriliyor. Yılın dokuz ayı verilirken ödemeler aylık olarak yapılıyor. Burs tutarı ise 600 lira olarak açıklandı.

Bugün itibariyle burs başvurularının pek çoğu son bulacak. Öğrenciler için kurumlar tarafından son duyurular yapıldı. Burs başvurularının sonlanmasının ardından en geç bir ay içerisinde sonuçlar belli olacak ve ardından burs ödemeleri yapılacak. Daha pek çok kurum ve kuruluş öğrencilere devamlı olarak burs desteği vermeye devam ediyor. Bunun için pek çok özel şirket de desteklerine devam ediyor.

HABERİ PAYLAŞ: