Pandemi sonrasında yeniden yüz yüze eğitimin başlamasının ardından öğrencilerin de masrafları mecburen arttı. Öte yandan hayat pahalılığının da yaşanması milyonlarca öğrenciyi zora sokmuş durumda. Öğrencilerin devlet destekli olarak aldıkları burs ve kredilere ek olarak birçok sivil toplum kuruluşu ve kurumlar tarafından ek burs destekleri de verilmeye başladı. Öğrencilerin birçok ihtiyacını karşılamalarını sağlamak için sunulan burslar kapsamında yaş ve eğitim şartlarını taşımak yeterli. Hem üniversite hem de lise öğrencileri için sayısız kurum tarafından burs başvurusu için son çağrılar yapılmaya devam ediyor. Çelikel Eğitim Vakfı, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Türk Böbrek Vakfı başta olmak üzere birçok kurum burs imkanları sunarak öğrencilere destek olmayı hedefliyor.

Birçok Vakıf Öğrencilere Burs Verecek

Yeni eğitim ve öğretim hayatında ek burs destekleri ile rahat bir eğitim dönemi geçirmek isteyen kişilerin burs arayışları devam ediyor. Yıla yıla az bir süre kala öğrencilerin burs veren bu kurumlara başvurularını ileterek burs talep etmeleri gerekecek. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çelikel Eğitim Vakfı, 17 – 24 yaş arasında tüm lise ve üniversite öğrencileri için 650 TL burs fırsatı sunuyor. Burs başvurusu kabul edilen öğrenciler 12 ay boyunca ek olarak burs desteği alabilecek.

Benzer bir burs avantajı ile Türk Böbrek Vakfı da tıp fakültesinde okuyan veya böbrek rahatsızlığı olan tüm öğrenciler için 400 TL burs vermeye hazırlanıyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı ise öğrencilerin son dönemde yaşadıkları maddi sorunların çözümü için 220 TL’den 255 TL’ye kadar burs desteği sağlamayı hedefliyor. Söz konusu burslara öğrencilerin burs başvuru tarihleri için başvurularını iletmesi gerekecek.

Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Öğrencilerin burs arayışları bir yandan devam ederken bir yandan da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilen KYK burs ve kredi sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilmeye başladı. 10 Kasım’da başvuruları sona eren KYK burs ve kredilerinde henüz ne zaman açıklama yapılacağı resmi olarak açıklanmadı. Ancak geçtiğimiz yıl 7 Aralık’ta açıklanan sonuçların bu yılda da Aralık ayı ortasında açıklanması bekleniyor.