Burgan Bank Tarafından Büyük Avantaj! Uygun Faiz Oranları ve Geri Ödeme Planları ile Konut Kredisi İmkanı Burgan Bank’ta!

Burgan Bank tarafından yapılan açıklama doğrultusunda müşteri olan olmayan herkese uygun faiz oranlı ve kişinin belirleyeceği vadelerde, uygun geri ödemeli konut kredisi imkanı sunuldu.

Kredi 27.02.2022 - 10:28 27.02.2022 - 10:28 Serhat Karaman

Burgan Bank konut kredisi sayesinde ev sahibi olmak isteyen kişiler kolaylık ile ev sahibi olmaları için ihtiyacı olan paraya sahip olabilirler. Tüm bankalar tarafından farklı faiz oranlarında konut kredileri verilmektedir. Burgan Bank tarafından verilen konut kredileri sayesinde de uygun faiz oranlarında ve kişinin cebini yormayacak geri ödeme planlarında kredi kullanılabilir ve kişiler ihtiyaç duydukları nakit paraya sahip olabilirler. Burgan Bank tarafından verilen konut kredisini kullanmak isteyen kişilerin karşılaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şunlardır:

  • Kredi kullanacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir.
  • Kredi kullanacak kişinin kredi notunun yüksek olması gereklidir.
  • Gelir kaynaklarının resmî olarak bankaya bildirilebilir olması gereklidir.
  • Kredi kullanacak kişi evli ise eşinin rızasının olduğuna dair yazılı belge.
  • Satın alınacak konutun tapuda mesken olarak geçmesi gereklidir.
  • Konutun yapı kullanma izin belgesi yani iskan belgesini almış olması gereklidir.

Haber

Bu koşulları karşılayan kişiler, kullanmak istedikleri konut kredisinin miktarını belirleyerek başvuru formundaki bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldururlar. Ardından da kredi başvurusu banka tarafından incelenmeye alınır. İnceleme olumlu sonuçlanır ise kredi kullanıma hazır hale gelir. Kredi kullanmak isteyenlerden banka tarafından talep edilen bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı
  • İkamet belgesi ya da son 3 aya ait fatura
  • Tapu fotokopisi
  • Gelir Belgesi: Memurlar için maaş bordrosu, özel sektör çalışanları için maaş bordrosu ve imza sirküleri, emekliler için emekli aylık dökümü, şirket ortakları için güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi, çiftçiler için çiftçilik belgesi ve arazi tapu fotokopileri, kira geliri olanlar için tapu belgesi ve ilgili kira kontratı

Burgan Bank Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Burgan Bank tarafından belirlenen konut kredisi faiz oranı %2,99’dur.

Burgan Bank En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Veriyor?

Burgan Bank en fazla satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %80’i kadar konut kredisi vermektedir. 

Burgan Bank Konut Kredisi En Uzun Vade Oranı Ne Kadar?

Burgan Bank konut kredisi en uzun vade oranı 120 ay olarak belirlenmiştir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@