Bu Kişilerin SGK Prim Borçları Siliniyor! Emeklilikte Prim Borcu Derdini Ortadan Kaldıran Kredi Paketi!

SGK prim borçlarını ödemeyerek emekli olmak isteyenlere özel kredi desteği geldi. Borçlarınızı ödemeye hemen başlayarak kolayca emekli olabilirsiniz. İşte detaylar…

Ekonomi 05.03.2022 - 09:41 05.03.2022 - 09:41 Serhat Karaman

Türkiye’de emeklilik ile ilgili yasalara göre yaş, prim ve sigortalılık süresi aranan temel şartlar arasında yer almaktadır. Bu şartlardan birini bile sağlamayan kişiler ise emekli olamıyor. Kamuoyu gündeminde ise özellikle yaş ve prim borçları nedeniyle emekli olmayanların ilk sıralarda yer alması bu alanda yeni çalışmaların yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bünyesinde bir sigorta kolunda prim borcu olan ve emeklilik için gerekli diğer şartları sağlamasına rağmen prim borçlarını kapatamadığı için emekli olmayanlara özel ödenek veriliyor. SGK prim borçlarını 3 ay erteleme seçenekleri ile kullanacakları krediyle kapatarak emekli olmak isteyenler 2022 yılında da Denizbank üzerinden finansman kullanabilecek. 

SGK Prim Borçları Siliniyor!

Vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borcunu rahatça ödemelerini sağlamak için yeni kredi paketleri gündeme alındı. Denizbank üzerinden verilecek kredi kapsamında emekli olmak isteyen vatandaşların SGK prim borçlarını bu krediler ile kapatarak emeklilik hakkı elde etmelerinin sağlanması hedefleniyor. Ayrıca kredi kullanan kişilerin 3 aya kadar erteleme avantajlarından da yararlanarak rahat bir geri ödeme dönemi yaşaması sağlanmaktadır. 

Haber

Türkiye’de emeklilik alanında yapılan son düzenlemeler kapsamında bir süre önce SGK ile birçok banka arasında yapılan anlaşma sonrasında prim borçlarında yapılandırmaya gidilmişti. Şuanda ise Denizbank tarafından emekli olmak isteyenlere özel verilen kredi emekliliğinin önünde en büyük engel olan prim borçlarını ödemek isteyenlere destek olmaktadır.  

Emekli Olmak İsteyenlere Özel Kredi 

Emekli olmak isteyenlere kredi veren bankalar arasında öne çıkan Denizbank, uygun faiz oranları ve avantajlı geri ödeme seçenekleri ile SGK prim borçlarını kapatarak emekli olmak isteyenlere kredi veriyor. SGK prim borcunu ödemek için kredisini Denizbank’tan alanların 36 aya varan vade imkanı ile kullanacağı kredi kapsamında 3 ay erteleme seçeneği de yer almaktadır. Örnek ödeme tablosuna göre ise yüzde 2,11 faiz oranı ile kredi kullandırılarak emekli olmak isteyenlerin prim borçlarının kapatılması için destek sunulmaktadır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@