Bu Kez Kamu Bankaları Harekete Geçti! Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank Konut Kredilerinde Uygun Oranları Duyurdu!

Konut kredilerinde yüksek faiz oranlarının görülmesinin ardından kamu bankaları harekete geçti! İşte en uygun oranlar…

Kredi 23.02.2022 - 13:26 23.02.2022 - 13:26 Serhat Karaman

Gayrimenkul satışlarında son dönemde ciddi bir durgunluk yaşanmaya devam ediyor. Özellikle pandemi sonrasında ortaya çıkan birçok olumsuz durum fiyatların yükselmesine neden oldu. Diğer yandan enflasyon ve kur krizi gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan yüksek fiyatlar vatandaşların ev sahibi olma hayallerini ertelemelerine neden oldu. 

TCMB faiz indirimleri ile yüzde 14’e kadar gerileyen politika faizlerine rağmen bankaların kredi ürünlerinde de faiz oranları düşmek yerine yükselme eğilimi gösterdi. Bunun üzerinde vatandaşların uygun oranlara sahip kredi kullanarak ev sahibi olmaları için kamu banakları harekete geçti. Düşük faiz oranları ve uygun geri ödeme seçenekleri ile Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden konut finansmanı talep edilebilecek. 

Ziraat Bankası Konut Kredisi 

Ziraat Bankası konut kredilerinde her kesimden vatandaşların ihtiyacına yönelik özel oranlar ve geri ödeme kolaylıkları sunulmaya devam ediyor. Emeklilerden çalışanlara kadar birçok kişinin rahatlıkla yararlanabildiği kredi kapsamında sıfır konutlar için yüzde 1.20’den başlayan faz oranları ile kredi sunulmaktadır. 120 ay vade seçenekleri ile yer verilen konut kredilerinde emeklinin artısı paketi kapsamında sunulan krediler için belirlenen faiz oranları ise yüzde 1.29 olarak belirlenmiştir. 

Halkbank Konut Kredisi 

Haber

Halkbank konut kredilerinde farklı birçok seçenek bir arada sunulmaktadır. 1. el konut satın alımları için yüzde 1.20’den başlayan faiz oranları ile kredi sunulmaktadır. Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında ikinci el konut satın alacaklar için yüzde 1.29’dan başlayan faiz oranları uygulanmaktadır. 100.000 TL konut kredisi için Halkbank tarafından aylık 1.576 TL’den başlayan taksit seçenekleri ile 120 aya kadar vadelerle kredi verilmektedir. 

Vakıfbank Konut Kredisi 

Vakıfbank her kesimden vatandaşın rahatlıkla ev sahibi olmasını sağlayacak özel kredi paketleri ile destek almak olmaktadır. SarıPanjur Ev Kredisi kapsamında Vakıfbank tarafından 3 – 120 ay vade seçenekleri ile sıfır konutlarda 1 milyon TL’ye kadar olan krediler için yüzde 1.20, 1 milyon TL ve üzerinde krediler için yüzde 1,29 faiz oranlar uygulanmaktadır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@