Geçtiğimiz yılın aynı dönemlerinde başlayan fiyat artışları ayçiçek yağlarını büyük ölçekli olarak etkilemiş, çok sayıda markanın ayçiçek yağlarında büyük ölçekli fiyat artışları yaşanmıştı.

Gelen bilgiler kapsamında ayçiçek yağı fiyatları ile ilgili sürekli olarak çalışmalar yapıldığı belirtilirken pek çok vatandaşların cebini rahatlatmak için marketler ve markalar tarafından fiyat indirimlerine gidildiği de duyurulmuştu.

Özellikle zincir marketlerin ayçiçek yağı fiyatlarında büyük ölçekli artışlar yaşanırken pek çok kişi stok yapmak için toplu alımlar yapmaya başlamış ancak marketlerin bir kısmı ayçiçek yağlarını depolarında stoklamaya başlamıştı.

EYT'lilere müjdeler peş peşe gelmeye başladı! Başvuran kişiler çifte maaş hakkı kazanabilir EYT'lilere müjdeler peş peşe gelmeye başladı! Başvuran kişiler çifte maaş hakkı kazanabilir

Pek çok vatandaş tarafından alımı zorlaşan ayçiçek yağlarının fiyatları ile ilgili marketler tarafından sürekli olarak yeni çalışmalar yapılsa da hammadde fiyatlarındaki artışlar ve enflasyon toptan satış fiyatlarını yükseltmiş ve marketler bu durum karşısında fiyatlarını yükseltmek surumunda kalmışlardı.

Son olarak zincir market Migros tarafından vatandaşlara indirim duyurulmuştu. Gelen indirim haberi ile vatandaşlara uygun fiyattan satış yapılacağı bilgisi verildi.

10 EKİM MİGROS AYÇİÇEK YAĞI FİYAT LİSTESİ

Bugün yani 10 Ekim 2022 tarihi itibarıyla vatandaşlara verilen indirim haberi kapsamında 1 hafta sürecek bir ayçiçek yağı indirimi duyuruldu. Migros tarafından verilen habere göre 1, 2, 3, 4, 5 litre ayçiçek yağı fiyatlarında büyük indirim duyuruldu. İşte 10 Ekim Migros ayçiçek yağı indirimli fiyatları;

  • Kırlangıç 1 Litre Ayçiçek Yağı: 39,90 TL
  • Kırlangıç 2 Litre Ayçiçek yağı: 77,90 TL
  • Yudum 3 Litre Ayçiçek Yağı: 109,90 TL
  • Kırlangıç 4 Litre Ayçiçek Yağı: 144,90 TL
  • Migros 5 Litre Ayçiçek Yağı: 139,90 TL

1 hafta boyunca geçerli olacak olan fiyat listeleri kapsamında vatandaşlar indirimli fiyatlardan yararlanabilecekler.