Borcu Olan Emeklilere PTT'den Yapılandırma İmkanı! Bankalara Kredi Kartı veya Kredi Borcu Olan Tüm Emekliler Yararlanacak!

Emeklilerin KMH, kredi ve kredi kartı borçlarına yönelik PTT’den destek geldi. Borcunu yapılandırmak isteyen vatandaşlar PTT’ye koşuyor…

Finans 29.12.2021 - 15:32 29.12.2021 - 15:32 Serhat Karaman

Son dönemde artan enflasyon, kur dengesizlikleri ve gelen zamlar sonrasında vatandaşın alım gücü de azaldı. Özellikle emekli kesiminin bu dönemde kredi ve kredi kartı kullanımına yönelik faaliyetlerinin arttığı gözlemleniyor. Artan kredi ve kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan emeklilere ise PTT’den beklenmedik bir destek geldi. Uygun faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri ile Emeklilere Borç Transferi Kredisi verilecek. 

Devlet Destekli Emekliye Borç Kapatma Kredisi 

Yeni yıl kısa bir süre kala emekliler 2022 Ocak ayında alacakları maaş zammı oranlarını merak ederken, bir yandan da borçlarını nasıl ödeyeceklerini düşünmeye başladı. TCMB faiz oranlarının düşmesine rağmen banka kredisi faizlerinin düşmemesi vatandaşları iyice zora soktu. Bankalara kredi veya kredi kartı borçları nedeniyle zorluk yaşayan vatandaşlar ise PTT Borç Kapatma Kredisi ile bu dertlerinden kurtulacak. Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankalarının da zaman zaman duyurduğu benzer kampanyalara vatandaşların ilgisi ise bir hayli yoğun. 

Zaman zaman devlet destekli olarak kamu bankalarından veya PTT gibi kurumlardan gelen kampanyalar emekliye finansman çaresi sunuyor. Borç Transferi Kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen emekliler, 36 ay vade ile tek bir çatı altında tüm borçlarını birleştirerek yeniden yapılandırabilecekler. Maaşını ise PTT’ye taşıyanlar ayrıca, Aktif Bank N Kolay üzerinden sunulan, N Kolay Emekli Kredisi kampanyasına da başvurularını iletebilecek.  

Aktif Bank Borç Transfer Kredisi Faiz Oranları 

PTT ve Aktif Bank ortak kredileri arasında yer alan Emeklilere Borç Transferi Kredisi, 36 ay vade seçenekleri ve uygun ödeme koşulları ile sunuluyor. Tüm emeklilerin bankalara olan kredi, KMH ve kredi kartı borçlarının kapatılmasına yönelik, yüzde 2,79’dan başlayan faiz oranları ile kredi sağlanacak. Aylık 482,13 TL’den başlayan taksit oranlarıyla bankalara olan borçlarını yapılandırmak isteyenlere cazip fırsatlar sunuluyor. 

PTT üzerinden emekli maaşını almayı taahhüt eden kişiler ise ayrıca özel bankacılık hizmetlerinden ve Aktif Bank N Kolay Emekli Kredisi kampanyalarından da yararlanarak en uygun emekli kredilerini kullanabilecekler. Kredi veya kredi kartı borçları nedeniyle zor dönemler geçiren tüm emekliler için PTT desteği ile borç kapatma kredisi sunulmaya devam ediyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@