Borçlarınız Mı Var? 20.000 TL’ye Kadar Kredi İmkanı! İşte Borç Kapatma Kredisi!

Tüketiciler borçları arttı. Borç kapatma kredilerine başvurular ise devam ediyor!

Kredi 10.10.2021 - 12:37 10.10.2021 - 12:37 Göksel Sarı

Borç kapatma kredisi ile ihtiyaçlarını gidermek isteyenler 20.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyorlar. Bankalar 5.000, 10.000 , 20.000 TL kredi fırsatları ile borcunu ödemekte zorlanan vatandaşların acil para ihtiyacına cevap veriyor. Borçların ertelenmesi ve yapılandırılması konusunda kredi imkanı veren bankalar hangileri?

 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar arasında yer alan  Akbank, kredi kartı borçlarını taksitlendirme seçeneği sunarken,  Aktif Bank-PTT ve Denizbank emeklilere özel transfer kredi seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Borç kapatma kredisi veren diğer bankalar ise Garanti BBVA, ING Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası şeklinde. Bu bankalar bütün borçlarınızı kendi bünyesinde birleştirerek kredilendirmekte.

Kimler Bu Krediyi Kullanabilir?

Yapılan başvuruları değerlendirmeye alan bankalar verilecek olan Borç kapatma Kredisi için bazı şartların karşılanmasını beklemekte. Bankalar, borçlanacak kişilerin işlemlerini gerçekleştirmek üzere kredi notunu isterler. Notunuz risksiz grupta bulunuyorsa ve geliriniz hali hazırda ödemekte olduğunuz, ödeyeceğiniz borçlarınızı taksitle ödemeye fırsat veriyor ise Borç Kapatma Kredisi işlemleriniz başlatılır.

Kredinin Detayları Neler?

Kredi kartı borçlarını veye kredi ödemelerini ödemekte sıkıntı çeken vatandaşlar bütün borçlarını tek bir bankada birleştirebilirler. Tek bir bankada toplanabilen borçların aktarımını EFT üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredinin aktarıldığı bankanın ekleyeceği kredi faizi ile beraber bankadan  kredi kullanılmasına borç transfer kredisi denilmektedir. Her banka kendi bütçesi çerçevesinde yaptıkları bu kredi kampanyası ile başvuru yapan kişiler içerisinden en risksiz nota sahip olanları seçerler ki borçlanan kişilerinden borçların tahsilini en kısa zamanda yapabilsinler. Kredi başvuruları onaylanan kişiler, banka ile kredi sözleşmesi imzaladıktan sonra belirlenen koşullarda yeni bir ödeme planı yapılarak borçlar kapatılabilir.

Borç transfer kredisi kullanımında bankalar bazı evraklar talep ederler. Kredi veya kredi kartı borç tutarlarının belgeler üzerinde tespit edilmesi, borç veya diğer hukuki sebeplerleden dolayı idari tedbirlerin olmaması, teminat gösterilen ipotek için eşten muvafakat alınması, gelir beyanı bu kredi kullanımında istenecek evraklardır.